Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Winiarski: Chcę pomóc kadrze

Michał Winiarski: Chcę pomóc kadrze

fot. archiwum

Michał Winiarski, to jeden z „wielkich nieobecnych" w tegorocznej kadrze Polski. Siatkarz Skry Bełchatów nie znalazł się ani w drużynie na Ligę Światową, nie zagra też w mistrzostwach Europy. Powodem nieobecności Winiarskiego w kadrze były problemy ze zdrowiem.

W sumie po kontuzji nie ma już prawie śladu. Po ostatnim sezonie miałem dolegliwości kolana i ścięgna Achillesa. Na szczęście udało się wszystko zaleczyć i teraz zaczynam trenować na pełnych obrotach. Muszę doprowadzić się do formy sprzed kontuzji – mówi w rozmowie z Polska The Times, przyjmujący mistrza Polski. Jak zaznacza, nigdy nie unikał gry w reprezentacji Polski. – Ani ja, ani reszta chłopaków. Rozmawialiśmy z trenerem Anastasim i on zaakceptował tę sytuację. Najważniejsze teraz jest nasze zdrowie i to, żebyśmy mogli wyleczyć się i dać kadrze jak najwięcej w kolejnych turniejach. Na Ligę Światową i mistrzostwa Europy zabrakło mnie w zespole, ale powiedziałem trenerowi, że jeśli będzie mnie widział w kadrze na Puchar Świata, to ja jestem gotowy i chcę pomóc – podkreśla zawodnik.

Doświadczony reprezentant kraju wstrzymuje się z oceną obecnej gry biało-czerwonych. – Ciężko jest oceniać grę reprezentacji już teraz, na tym etapie. Andrea Anastasi poprowadził kadrę tylko w dwóch turniejach, w tym w jednym rankingowym. Dajmy czas tej kadrze. W Lidze Światowej nasz zespół pokazał, że potrafi grać w siatkówkę. Memoriał wypadł słabo, ale być może został poświęcony bardziej zgrywaniu reprezentacji, ćwiczeniu konkretnych elementów i przetestowaniu ich na tle silnych rywali. Wierzę, że kadra idzie w dobrym kierunku i na Euro zawodnicy pokażą kawałek dobrej siatkówki – mówi z nadzieją Michał Winiarski.

Zdaniem siatkarza, faworytów do zwycięstwa w ME jest kilku, ale to Rosja jest numerem jeden. – Po tym, co pokazali w Lidze Światowej, dwukrotnie ogrywając Brazylię, nie można wskazać nikogo innego. Mówi się również o Włochach, ale ja nie widzę ich jako zwycięzców. Nie można zapomnieć o Serbach i Bułgarach. Ciągle jednak wierzę, że my również włączymy się do walki medale, bo stać nas na to – zakończył popularny „Winiar"* Cała rozmowa Mateusza Dąbrowskiego w Polska The Times

źródło: polskatimes.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved