Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marta Wójcik: Zagramy o najwyższe cele

Marta Wójcik: Zagramy o najwyższe cele

fot. archiwum

Wracająca do drużyny po poważnej kontuzji rozgrywająca Marta Wójcik wierzy, że Organika Budowlani Łódź w tym sezonie włączy się do walki o mistrzostwo Polski. Mają w tym pomóc młode zawodniczki i ciężkie treningi.

Jak się Pani czuje? Czy po kontuzji nie ma już śladu?

Marta Wójcik: – Trenuję już na pełnych obrotach, ale po kontuzji ślady jeszcze jakiś czas zostaną. Ciężko pracuję z dziewczynami i mam nadzieję, że wszystko to zaowocuje wysoką formą i dobrą grą.

Czy jest pani zadowolona ze wzmocnień, jakie drużyna poczyniła przed sezonem?

– Tak, ale najważniejsze, żeby teraz omijały nas kontuzje. Oby było inaczej niż w zeszłym sezonie. Wierzę, że te młode, ambitne dziewczyny pokażą na co je stać.

Jak zapatruje się pani na rywalizację z Aną Grbac?– Ja zapatruję się bardzo dobrze. Jak zwykle (śmiech).

Wie już pani, która z was będzie pierwszą rozgrywającą?

– O to należy zapytać trenera. Ja nie odczuwam żadnego podziału, sugerującego która z nas jest gorsza, a która lepsza. Obie ciężko pracujemy i czekamy na początek sezonu.

Jak się pani pracuje z nowym szkoleniowcem?

– Ciężko. Tak naprawdę dopiero zaczęłyśmy, dlatego treningi są rzeczowe, konkretne. Mamy dużo pracy na siłowni, pracy indywidualnej. Pracujemy nad techniką, nad dokładnością, ale też nad językiem bo – wiadomo – to jest coś nowego dla większości z nas. Do tej pory większość z nas w czasie swoich karier na ogół porozumiewała się po polsku. Na szczęście wbrew pozorom trener radzi sobie bardzo dobrze bardzo dobrze z naszym językiem. Ważne, że jest otwarty na wszelkie nowości, uczy się bardzo szybko, uczy się nas. Dajemy się z siebie wszystko by ta współpraca układała się jak najlepiej.

Jak cele zakłada pani sobie w nadchodzącym sezonie?

– Tradycyjnie gramy o najwyższe cele. Tak ma każdy sportowiec. Gdziekolwiek byśmy nie grały, mierzymy najwyżej jak się da. Dlatego rywalizując w lidze walczymy o mistrzostwo Polski. Mam nadzieję, że w tym roku pokażemy na co nas stać. Wierzę, że po naszych przejściach w zeszłym sezonie tym razem wspólnie z młodzieżą, która do nas dołączyła, osiągniemy jak najwięcej.

Autor wywiadu: Marcin Olczyk

źródło: budowlanilodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved