Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Mariusz Wiktorowicz: Trenujemy w niepełnym składzie

Mariusz Wiktorowicz: Trenujemy w niepełnym składzie

fot. archiwum

- Zgromadziliśmy spory materiał do analizy, dzięki któremu będziemy wiedzieć nad czym musimy popracować - ocenił dotychczasowe przygotowania do nowego sezonu 2011/2012 szkoleniowiec BKS-u Mariusz Wiktorowicz.

Jak ocenisz Turniej o Puchar Prezydenta Miasta Raciborza w wykonaniu siatkarek BKS Aluprof?

– W pierwszej kolejności chcę podziękować naszym kibicom, którzy zawsze jeżdżą za zespołem i byli również przez cały dzień w Raciborzu. Był to dla nas wartościowy turniej. Zgromadziliśmy spory materiał do analizy, dzięki któremu będziemy wiedzieć nad czym musimy popracować. W pierwszym meczu przeciwko zespołowi PLKS Pszczyna po wygraniu dwóch partii nasz zespół trochę się rozluźnił. Na szczęście wygraliśmy ten mecz 3:2. Mamy trochę problemów zdrowotnych, mikrourazów. Gołym okiem było widać, że w drugim meczu przeciwko Dąbrowie Górniczej zdrowia nam zabrakło. Co prawda nasze przeciwniczki również nie miały wszystkich zawodniczek do dyspozycji. Natomiast my nie mamy aż siedmiu zawodniczek z podstawowej dwunastki. W finałowej potyczce zdecydowanie za szybko uciekł nam czwarty set. Nie może nam się przytrafiać seria dwunastu straconych punktów. Musimy nadal ciężko pracować i ćwiczyć indywidualną technikę. Gdy dojdą do nas wszystkie nieobecne siatkarki i będziemy szanować swoje zdrowie, to możemy być dobrej myśli na przyszłość.

Kiedy można się spodziewać powrotu do gry zawodniczek, które w poprzednim sezonie stanowiły o sile BKS-u?– Natalia Bamber jest po zabiegu kręgosłupa. W połowie września będzie informacja co do jej stanu zdrowia. Od poniedziałku do treningów wróci Agata Sawicka, która miała mocno wybity palec i problem z barkiem. W meczu przeciwko Pszczynie Joanna Frąckowiak również doznała kontuzji barku. To jest sprawa, która powinna się szybko wyciszyć. Zawodniczka wie co ma robić na indywidualnych zajęciach. Musimy oszczędzać również Gabrielę Wojtowicz, ponieważ jest po zabiegu kolana. W pierwszym spotkaniu zagrała pięć setów, więc później nie chcieliśmy jej zbytnio obciążać.

Kiedy na treningi stawią się nowo pozyskane siatkarki?

– Czekamy wciąż na przyjazd amerykańskiej środkowej Alexis Crimes. Jesteśmy cały czas w kontakcie z federacją amerykańską. Myślę, że lada dzień sytuacja się wyjaśni. Zawodniczka ta ma zagrać w turnieju Panamerykańskim. My chcielibyśmy mieć ją jak najszybciej. Dołączyła już do nas Sylwia Pelc, która ostanie tygodnie spędziła w reprezentacji Polski. Klaudia Kaczorowska oraz Joanna Wołosz są również na zgrupowaniu kadry i dołączą do nas po Mistrzostwach Europy.

Jest sens rozgrywania takich spotkań mimo wielu znaczących nieobecności w kadrze?

– Mimo, że nie mamy pełnego składu takie spotkania są potrzebne, ponieważ jest nowa zawodniczka na rozegraniu i zespół musi się zgrać. Jest to również dobra okazja do ogrywania dla dziewczyn, które nigdy nie miały okazji rywalizować na takim poziomie.

Jakie są plany zespołu na dalszy cykl przygotowawczy?

– Za dwa tygodnie gramy kolejny turniej w Nowym Sączu. Naszymi przeciwniczkami będą zespoły: Tauron MKS Dąbrowa Górnicza, Armatura Eliteski UE Kraków oraz KPSK Stal Mielec. Będziemy wtedy już mieli do dyspozycji libero Agatę Sawicką. Mam nadzieję, że do tego czasu również gotowe do gry będą Asia Frąckowiak i Gabriela Wojtowicz. Będziemy również, tak jak dotychczas, odbywać wspólne nieoficjalne treningi z innymi zespołami, na których mamy możliwość sprawdzić zespół w różnych ustawieniach. W drugi weekend października weźmiemy udział w turnieju Szamotuły Cup, gdzie rozegramy m.in. mecz o Superpuchar Polski.

Kiedy kibice będą mogli zobaczyć swoje ulubienice w całej okazałości?

– Dopiero 5 października będziemy w komplecie i tego dnia odbędzie się oficjalna prezentacja drużyny.

* rozmawiał Tomasz Rakoczy

źródło: bksbielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved