Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Legionowianki najlepsze w Aleksandrowie Łódzkim

Legionowianki najlepsze w Aleksandrowie Łódzkim

fot. archiwum

Zwycięstwem Siódemki Legionovii Legionowo zakończył się turniej o puchar burmistrza Alensandrowa Łódzkiego. W zawodach brało udział pięć ekip pierwszoligowych, w tym trzy, które w kwietniu rywalizowały o awans na zaplecze ekstraklasy.

Zmagania rozpoczęły się od pojedynku Gaudii Trzebnica z Piecobiogazem Murowana Goślina. Faworytem tego spotkania były siatkarki z Wielkopolski, które w minionym sezonie walczyły o awans do ekstraklasy, jednak poległy w barażach z białostockim AZS. Ekipa z Trzebnicy natomiast to świeżo upieczony pierwszoligowiec, który promocję na zaplecze PlusLigi Kobiet uzyskał na kwietniowym turnieju rozgrywanym w Legionowie. Po trwającym trzy sety pojedynku lepsze okazały się siatkarki z Murowanej Gośliny.

Jako drugie na boisko wyszły gospodynie turnieju, które podejmowały Jadar AZS Politechnikę Radom. Aleksandrowianki okazały się bardzo niegościnne, bowiem odprawiły radomianki z kwitkiem 2:0.

W kolejnym pojedynku podopieczne Jacka Skroka poradziły sobie nieco lepiej, jednak nie wystarczyło to do pokonania Siódemki Legionovii Legionowo. Najlepsza ekipa drugoligowa minionego sezonu zwyciężyła siatkarki z Radomia 2:1.W czwartej turniejowej potyczce aleksandrowianki podejmowały ekipę z Trzebnicy. Zawodniczki Gaudii wygrały po trzysetowym pojedynku i tym samym zrewanżowały się Jedynce za porażkę w turnieju mistrzyń grup II ligi.

W przedostatnim spotkaniu pierwszego dnia zawodów spotkały się ze sobą siatkarki z Murowanej Gośliny i Radomia. Podopieczne Jacka Skroka po dwóch turniejowych porażkach, wreszcie zaznały smaku zwycięstwa, tak iż każda z drużyn miała na swoim koncie wygraną.

Zwieńczeniem sobotnich zmagań był mecz Legionovii i Gaudii, w którym lepsze okazały się trzebniczanki. Przegrana ekipy Wojciecha Lalka oznaczała, iż przed drugim dniem zmagań kwestia zwycięstwa w turnieju była nadal sprawą otwartą.

Niedzielna seria spotkań rozpoczęła się od pojedynku Jedynki i Legionovii, która powetowała sobie porażkę z Gaudią, wygrywając z podopiecznymi Aleksandra Klimczyka 2:1.

Równie dobrze zainaugurowała niedzielne zmagania druga drużyna z Mazowsza. Jadar AZS Politechnika Radom wygrał bowiem w swoim ostatnim turniejowym meczu z Gaudią Trzebnica i zakończył zawody z bilansem dwóch zwycięstw i dwóch porażek.

Także zwycięstwem zakończyły zmagania legionowianki. Podopieczne Wojciecha Lalka rozprawiły się z siatkarkami z Murowanej Gośliny i cieszyły się z trzeciego turniejowego triumfu.

Na zakończenie zawodów z dobrej strony zaprezentowały się gospodynie, które – podobnie jak siatkarki Legionovii – wypunktowały ekipę Piecobiogazu.

Komplet wyników:

MMKS Gaudia Budmel Trzebnica – KS Piecobiogaz Murowana Goślina 1:2
UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki – Jadar AZS Politechnika Radom 2:0
Jadar AZS Politechnika Radom – Siódemka Legionovia Legionowo 1:2
UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki – MMKS Gaudia Budmel Trzebnica 1:2
KS Piecobiogaz Murowana Goślina – Jadar AZS Politechnika Radom 1:2
Siódemka Legionovia Legionowo – MMKS Gaudia Budmel Trzebnica 1:2

UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki – Siódemka Legionovia Legionowo 1:2
Jadar AZS Politechnika Radom – MMKS Gaudia Budmel Trzebnica 2:1
Siódemka Legionovia Legionowo – KS Piecobiogaz Murowana Goślina 2:1
UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki – KS Piecobiogaz Murowana Goślina 2:1

Klasyfikacja końcowa:
1. Siódemka Legionovia Legionowo
2. UKS Jedynka Aleksandrów Łódzki
3. MMKS Gaudia Budmel Trzebnica
4. Jadar AZS Politechnika Radom
5. KS Piecobiogaz Murowana Goślina

MVP turnieju: Anna Sołodkowicz (Siódemka Legionovia Legionowo)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved