Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Iran sprawdzał formę Słowaków przed mistrzostwami Europy

Iran sprawdzał formę Słowaków przed mistrzostwami Europy

fot. archiwum

Na tydzień przed rozpoczęciem fazy grupowej mistrzostw Europy siatkarzy reprezentacja Słowacji rozgrywała spotkania sparingowe z Irańczykami. Podopieczni Emanuele Zaniniego wygrali jedno z trzech spotkań, dwukrotnie uznając wyższość rywali.

W dniach 1-3 września grupowi rywale Polaków ostatecznie sprawdzali swoją formę przed startem fazy grupowej mistrzostw Europy. Pierwszy mecz pomiędzy Słowacją, a Iranem rozegrano w City Hall w Levicach. Spotkanie trwało dwie godziny. Po wyrównanej rywalizacji o ostatecznym rezultacie zdecydował dopiero tie-break, a z końcowego sukcesu mogli cieszyć się siatkarze gości. Wśród podopiecznych Emanuele Zaniniego bardzo dobre spotkanie rozegrał, wracający do gry po kontuzji, Martin Nemec, zdobywca 24 "oczek". W składzie Słowaków na spotkania z Iranem zabrakło zmagającego się z kontuzją Michala Masnego. W niepełnym wymiarze meczu, także ze względu na uraz, zagrał Lukas Divis.To było lepsze spotkanie i lepszy wynik, niż ten jaki uzyskaliśmy w meczu z tym przeciwnikiem na turnieju w Słowenii. Mówi się, że w naszej grze widać brak Masnego, który jest kapitanem zespołu i bardzo dobrze rozgrywa. To szósty mecz, jaki gramy z takim wyjściowym składem, może jeszcze dlatego niektóre rzeczy nie działają tak jak powinny. Ze względu na uraz krócej zagrał Divis, nie chcieliśmy ryzykować, żeby to było coś poważniejszego. Czekamy na kolejne mecze z Iranem i uważamy, że będzie lepiej – mówił po pierwszym spotkaniu szkoleniowiec Słowaków – Emanuele Zanini.

Słowacja – Iran 2:3
(25:21, 13:25, 21:25, 25:22, 13:25)

Składy zespołów:
Słowacja: Bencz , M. Sopko st. (14), Kmeť (12), Zaťko , R. Nemec (4), Diviš (5) , Ondrušek (libero) oraz M. Nemec (24), Skladaný (1), Michalovič , Chrtiansky , Hupka (5)Iran: Bazagard (27), M. Moussavi (11), Nadi (7), Nazari (3), M. Mahdavi (8), Kamalvand (11), Zarif (Libero) oraz Keshavarzi (1), Ghafour, Zarini (15)


Podopieczni Emanuele Zaniniego zrewanżowali się rywalom już w drugim spotkaniu, wygrywając 3:1. Aby przyzwyczaić się do rytmu spotkań na mistrzostwach Europy Słowacy ustalili rozpoczęcie meczu na godz. 15:00. Wyjściowy skład reprezentacji Słowacji nieznacznie różnił się od tego, który wystąpił w pierwszym meczu (ze względu na kontuzję mięśnia nie zagrał Divis). W wyjściowej szóstce zagrał natomiast Martin Nemec, który ponownie był najlepiej punktującym swojego zespołu. – To zwycięstwo było dla nas ważne Jestem szczególnie zadowolony z tego, że zawodnicy walczyli o każdą piłkę. Zagraliśmy lepiej w obronie niż w pierwszym meczu, co było kluczowe. W trzecim secie straciliśmy przewagę… ponieważ nie mogliśmy wyjść z jednego ustawienia. W czwartym secie wróciliśmy do swojej gry i wygraliśmy – mówił zadowolony z wyniku i postawy swojego zespołu szkoleniowiec Słowaków.

 

Słowacja – Iran 3:1
(25:21, 25:23, 11:25, 25:21)

Składy zespołów:
Słowacja: Skladaný, M. Nemec (22), Kohút (5), Hupka (13), M. Sopko st. (9), Kmet(10), Ondrušek (Libero) oraz Zaťko , Michalovič (1), Chrtiansky i Bencz (2)

Iran: Mohammadinejad (7), Moussavi (10), Zarini (16), Ghafour (21), Nazari (1), Housseini (4), Zarif (Libero) oraz Mahdavi, Ghaemi, Keshavarzi (5)


Ostatnie z zaplanowanych spotkań na swoją korzyść rozstrzygnęli podopieczni Julio Velasco. W czwartym secie Słowacy byli bliscy wyrównania stanu rywalizacji i doprowadzenia do tie-breaka. Ostatecznie w grze zespołu Zaniniego zabrakło kończącego ataku i to Irańczycy wygrali 30:28 i cały mecz 3:1. Mecze z Iranem były ostatnim sprawdzianem dla Słowaków, którzy sobotnim meczem z Bułgarią rozpoczną rozgrywki mistrzostw Europy siatkarzy. Po ostatnim meczu sparingowym Emanuele Zanini przyznał, że grą Słowaków na mistrzostwach Europy kierować będzie duet Zatko-Skladany. Do Pragi nie pojedzie więc kapitan Słowaków- Michal Masny.To była znowu inna gra niż w poprzednich dwóch spotkaniach. Mogliśmy w tym meczu doprowadzić do tie-breaka, ale popełniliśmy niepotrzebne błędy. Do rozpoczęcia mistrzostw Europy pozostał jeszcze jeden tydzień, i mam nadzieję, że zagramy jeszcze lepiej. Postanowiłem też ostatecznie, że na mistrzostwa nie pojedzie kontuzjowany Masny – przyznał Zanini, który oficjalnie dopiero poda skład Słowaków na mistrzostwa Starego Kontynentu.

 

Słowacja – Iran 1:3
(17:25, 24:26, 25:19, 28:30)

Składy zespołów:
Słowacja: Skladaný (2), M. Nemec (23), Kohút (15), Hupka (7), M. Sopko st., (10), Kmeť (10), Ondrušek (Libero) oraz Zaťko, Chrtiansky, Bencz i R. Nemec
Iran: Housseini (1), Bazagard (13), Moussavi (4), Nadi (7), Nazari (18), Kamalvand (9), Zarif (Libero) oraz Mahdavi , Ghafour (7), Zarini (2) i Mohammadinejad (1)

źródło: inf. własna, svf.sk

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved