Strona Główna > Aktualności > rozgrywki towarzyskie > Zwycięstwo Serbów w sparingu z Italią

Zwycięstwo Serbów w sparingu z Italią

Przygotowująca się do mistrzostw Europy siatkarska reprezentacja Serbii zawitała do Monzy i w sparingowym spotkaniu pokonała Włochów Mecz trwał aż pięć setów i można powiedzieć, że była to prawdziwa siatkarska wojna.

Dwa pierwsze sety na swoją korzyść rozstrzygnęli podopieczni Mauro Berruto, którzy grali dobrze, pewnie i mimo nacisków przeciwnika nie dali sobie wydrzeć zwycięstwa. Prowadzeni przez Ivana Miljkovica Serbowie wydawali się nie przejmować niekorzystnym dla nich wynikiem, co okazało się później dla nich korzystne. Trzeci set był chyba najbardziej emocjonującą częścią tego spotkania. Żadna z drużyn nie zamierzała odpuścić, ale ostatecznie to siatkarze Igora Kolakovica wygrali ten dreszczowiec 32:30. W czwartym secie walka trwałą na nowo, ale mimo dobrej dyspozycji Michała Łasko to Serbia wyszła z tej partii zwycięsko doprowadzając tym samym do tie-breaka, w którym wykazała się większa odpornością psychiczną i wygrała także tę partię i cały mecz 3:2.

Dla obu ekip to był ostatni sparing przed mistrzostwami Europy, które przypomnijmy rozpoczną się już 10 września. Włochy zagrają w grupie C, która będzie rywalizować w Insbrucku. Ich rywalem będą kolejno Belgia, Finlandia i Francja. Serbowie zaś udadzą sie do Wiednia, gdzie w grupie A zagrają z Turcją Słowenią i Austrią.

Włochy – Serbia 2:3
(25:22, 25:21, 30:32, 25:27, 13:15)

Włochy: Travica (4), Zaytsev (12), Mastrangelo (14), Łasko (16), Savani (16), Buti (6), Giovi (libero) oraz Parodi (5), Maruotti, Sabbi (4), Birarelli (8) i Boninfante
Serbia: Petkovic (2), Nikic (14), Stankovic (6), Milijkovic (23), N. Kovacevic (11), Podrascanin (13), Rosic (libero), Rasic, Mitic (4), Atanasijevic i U. Kovacevic