Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Siatkarze Pronaru Parkiet Hajnówka najlepsi w Białowieży

Siatkarze Pronaru Parkiet Hajnówka najlepsi w Białowieży

fot. archiwum

Bardzo gościnni okazali się być gospodarze turnieju siatkarzy w Białowieży. Miejscowy Żubr, po dwóch porażkach uplasował się w zawodach na trzecim miejscu. Puchar Wójta Gminy Białowieża zdobyli II-ligowcy z Pronaru Parkiet Hajnówka.

Siatkarze z Hajnówki podczas turnieju w Białowieży pokonali 3:0 gospodarzy imprezy, miejscowego Żubra oraz po zaciętym spotkaniu wygrali 3:2 z AZS Politechniką Lubelską.

Był to pożyteczny sprawdzian dla naszej drużyny – opowiada trener Żubra, Jakub Bokuniewicz.Mogliśmy przetestować zagrywki i schematy ustawień, które ćwiczyliśmy na obozach. Wypadło to w miarę dobrze, jednak widać nad czym musimy pracować. Chcieliśmy zagrać turniej z mocnymi rywalami, bo tylko na tle takich widać jak na dłoni, gdzie mamy braki. Przeciwnicy pokazali nam nasze miejsce w szeregu. Ze spotkania z sąsiadami z Hajnówki nie jestem zadowolony, gdyż w naszym zespole kulało przyjęcie zagrywki, jednak nie wynika to z braku umiejętności, lecz niewystarczającej koncentracji. Dobrze zaprezentowali się nowi zawodnicy i utwierdziłem się w przekonaniu, że są solidnym wzmocnieniem zespołu. Co do meczu z Lublinem – był w naszym wykonaniu o niebo lepszy niż poprzedni. Przyjęcie i gra blokiem funkcjonowały prawidłowo, zagrywka też była poprawna. Szkoda końcówek, gdyż każdy set mógł skończyć się naszą wygraną. Wyszło większe doświadczenie przeciwników, którzy na co dzień grają w wyższej klasie rozgrywkowej. Z naszej strony było to w zasadzie pierwsze pełne granie w tym sezonie, gdyż na obozie skupialiśmy się na ćwiczeniach technicznych, zatem wszystko jeszcze przed nami.

Wyniki turnieju:
LUKS TL Żubr Białowieża- Pronar Parkiet Hajnówka 0:3
(13:25, 21:25, 16:25)AZS Politechnika Lubelska – Pronar Parkiet Hajnówka 2:3
(22:25, 27:25, 20:25, 25:20, 12-15)

LUKS TL Żubr Białowieża – AZS Politechnika Lubelska 0:3
(25:27, 23:25, 23:25)

Nagrody indywidualne:
Pronar Parkiet Hajnówka: Damian Wierzbicki
AZS Politechnika Lubelska: Marcin Kurek
LUKS TL Żubr Białowieża: Maciej Czajka

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved