Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorek: Polki bez medalu, Szwajcarki ze złotem

MŚ juniorek: Polki bez medalu, Szwajcarki ze złotem

Daria Paszek i Renata Bekier przegrały z Holenderkami Rimke Braakman i Sophie van Gestel w meczu o brązowy medal mistrzostw świata juniorek rozgrywanych w kanadyjskim Halifax. Triumfowały Nina Betschart i Joana Heidrich ze Szwajcarii.

Zdecydowanymi faworytkami pojedynku o trzecie miejsce były srebrne medalistki mundialu do lat 19 z 2008 r. Rimke Braakman ma za sobą kapitalny sezon. W parze z Michelle Stiekemą zdobyła mistrzostwo Europy U-23, a także triumfowała w seniorskim turnieju CEV Satelitte w Konstancy.

Spotkanie lepiej rozpoczęły nasze zawodniczki. Biało-czerwone szybko odskoczyły rywalkom na dwa punkty i kontrolowały przebieg wydarzeń na boisku. Z biegiem czasu do głosu doszły jednak Holenderki, które najpierw doprowadziły do remisu (18:18), a później zdobyły trzy oczka z rzędu, co dało im zwycięstwo w pierwszym secie.

Od początku drugiej odsłony oba duety prowadziły zażartą walkę punkt za punkt, aż do stanu 13:13. Wówczas w grze Sophie van Gestel coś się zacięło. Mniej doświadczona z Holenderek najpierw została zablokowana przez Darię Paszek, a w następnej akcji popełniła błąd dotknięcia siatki. Chwilę później zepsuła atak i Polki wyszły na trzypunktową przewagę, którą powiększyły po asie serwisowym Paszek (17:13). Biało-czerwone chyba za wcześnie uwierzyły w zwycięstwo, natomiast van Gestel i Braakman konsekwentie odrabiały straty, doprowadzając do remisu 19:19. W końcówce w grę Polek wdarły się nerwy i biało-czerwone zaczęły popełniać błędy własne. Przy stanie 22:22 Paszek zaatakowała w aut. Chwilę później Renata Bekier zepsuła zagrywkę. W kolejnej wymianie Braakman popisała się kapitalną obroną oraz skutecznym kontratakiem, dzięki czemu to Holenderki cieszyły się ze zwycięstwa.

mecz o III miejsce:
Paszek/Bekier POL [13] – van Gestel/Braakman NED [9] 0:2
(18:21, 23:25)

W finale spotkały się rozstawione z numerem jeden gospodynie: Victoria Altomare i Melissa Humana-Paredes oraz Szwajcarki Nina Betschart i Joana Heidrich.

Początek premierowej odsłony to badanie sił przez obie ekipy. Od stanu 6:6 optyczną przewagę zaczęły jednak uzyskiwać Szwajcarki, które szybko uciekły rywalkom na kilka punktów. Gospodynie wyraźnie nie miały pomysłu na szybką grę rywalek i wyraźnie przegrały pierwszą partię.

W drugim secie kibice zobaczyli jednak zupełnie odmienione Kanadyjki. Głośny doping sprawił, że pogromczynie Polek zaczęły grać koncertowo, demolując rywalki do 14.

W decydującej partii górą znów były Szwajcarki, które szybko odskoczyły rywalkom na 4:1 i zdobytą przewagę bez problemu utrzymały do końca seta.