Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mikko Oivanen: Jestem w pełni gotowy pomóc reprezentacji

Mikko Oivanen: Jestem w pełni gotowy pomóc reprezentacji

fot. archiwum

W ostatnim czasie Mikko Oivanen zmagał się z urazem mięśni brzucha, który na krótko wykluczył go z treningów na pełnych obrotach. Dziś po kontuzji nie ma śladu, a Fin deklaruje, że jest w pełni gotowy pomóc reprezentacji podczas mistrzostw Europy.

Wszystko jest w porządku, w tej chwili nie mam żadnych problemów ze zdrowiem. Zmagałem się z urazem mięśni brzucha, jednak nie ma już po nim śladu. Jestem w pełni gotowy pomóc reprezentacji – mówi Mikko Oivanen .

W weekend reprezentacja prowadzona przez Daniela Castellaniego rozegra dwa ostatnie mecze sparingowe przed zbliżającymi się wielkimi krokami mistrzostwami Europy. Rywalem Finów będzie reprezentacja Estonii. Jak przyznają zgodnie zawodnicy, spotkania towarzyskie z silnymi rywalami są świetną okazją do sprawdzenia formy zespołu. – Dobrze będzie zmierzyć się z kolejną ekipą, która także weźmie udział w mistrzostwach – podkreśla fiński atakujący.

Mecze z drużyną trenera Avo Keela odbędą się w Kokkola i Seinäjoki, czyli miastach, w których dość rzadko organizowane są siatkarskie widowiska z udziałem narodowej reprezentacji. Zawodnicy liczą jednak, że publiczność dopisze na obu spotkaniach.Cieszymy się, że będziemy grać właśnie w tych dwóch miejscach – mówi Oivanen, a Daniel Castellani dodaje: – Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Siatkówka nie powinna być obecna tylko w dużych miastach, ale w całym kraju. To nie tylko dobry sposób na promocję, ale także na rozwój tej dyscypliny w Finlandii.

Mecz w miejscowości Kokkola odbędzie się dzisiaj. Początek zaplanowano na godzinę 17:30 czasu polskiego. Drugie spotkanie w Seinäjoki rozpocznie się w niedzielę o godzinie 14:00.

* autorem tekstu jest Magdalena Kudzia (przegladligowy.com)

źródło: treflsport.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved