Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Lukas Tichacek: Chcemy zajść jak najdalej

Lukas Tichacek: Chcemy zajść jak najdalej

fot. archiwum

Reprezentacja Czech podobnie jak wiele innych przygotowuje się do rozpoczynających się już niebawem siatkarskich mistrzostw Europy. Trzecia drużyna ostatniego Memoriału Huberta Wagnera mierzy w rozgrywanym u siebie turnieju bardzo wysoko.

Czesi rozegrali jak dotąd bardzo dużą ilość sparingów, a dodatkowo jeszcze tuż przed samym turniejem zagrają z Rosją, czyli swoim grupowym rywalem. – Dla mnie jest to zadziwiające, ale taką decyzję podjął nasz sztab szkoleniowy i trzeba zaufać naszym trenerom. Z jednej strony, to dobrze rywalizować z silnym przeciwnikiem. Z drugiej jednak, jeśli przegramy z Rosjanami kolejne spotkania, to nasze podejście mentalne do pojedynku już w grupie na ME może nie być najlepsze, zwłaszcza od strony psychologicznej – mówi rozgrywający reprezentacji Czech i Asseco Resovii Lukas Tichacek.

W reprezentacji Czech gra wielu znakomitych siatkarzy, jak chociażby wspomniany Tichacek, czy atakujący Trentino Volley, Jan Stokr. Podopieczni trenera Svobody są współgospodarzami turnieju i nie ukrywają, że chcieliby osiągnąć w europejskim czempionacie dobry wynik. – Myślę, że te przygotowania do ME były bardzo dobre. Najpierw ciężko trenowaliśmy nad przygotowaniem fizycznym, a później graliśmy sparingi z dobrymi zespołami. Moim zdaniem gramy coraz lepiej i możemy być optymistami przed Euro – mówi Tichacek. Pierwsze spotkanie turnieju on i jego koledzy zagrają z Portugalią. – Wiemy, że musimy ten mecz wygrać. Jeśli go nie wygramy, to skomplikujemy sobie sytuację i wtedy presja będzie już bardzo duża. Musimy zachować spokój, ale jednocześnie czekają nas spotkania, których nie powinniśmy przegrać jeśli chcemy zajść daleko – mówi Tichacek.

* więcej w serwisie plusliga.plźródło: inf. własna, plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved