Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > W. Wspaniały: Brzydkie kaczątko przemieniło się w łabędzia

W. Wspaniały: Brzydkie kaczątko przemieniło się w łabędzia

fot. archiwum

Gdy zaczęły się rozgrywki PLS-u nie było odważnych, którzy chcieliby przewidywać jej przyszłość. Brzydkie kaczątko przemieniło się w pięknego łabędzia. Wierzę, że w przypadku Młodej Ligi będzie podobnie - powiedział Wspaniały, pytany o młodą ekstraklasę.

Jak ocenia pan poprzedni, historyczny sezon Młodej Ligi?

Waldemar Wspaniały: – Przed rozpoczęciem rozgrywek nikt do końca nie wiedział jak się one zakończą. Były spore różnice pomiędzy niektórymi zespołami. Zdarzały się mecze kiedy po obu stronach siatki stały zespoły bardzo różniące się przeciętną wieku. Początki są zawsze trudne. Gdy zaczynały się rozgrywki Polskiej Ligi Siatkówki nie było zbyt wielu odważnych, którzy chcieliby przewidywać przyszłość zawodowej ligi. Brzydkie kaczątko przemieniło się w pięknego łabędzia. Wierzę, że w przypadku Młodej Ligi będzie podobnie.

Czy w nowym sezonie będą dominować te samo zespoły co w poprzednim?



– Niektóre zespoły były i są bardzo dobre. Do nich zaliczyłbym Asseco Resovię Rzeszów, PGE Skrę Bełchatów, ZAKSE Kędzierzyn-Koźle, Delectę Bydgoszcz czy Indykpol AZS Olsztyn. Wspomniane zespoły były widoczne w rozgrywkach młodzieżowych w kraju.

W składach klubów Młodej Ligi mamy nie tylko juniorów?

– Zespoły mają wielu utalentowanych i już trochę znanych zawodników. W większości są to jednak juniorzy, którym taka gra na pewno się przyda. Czasami więc na boiskach Młodej Ligi spotykają się zawodnicy już doświadczeni z juniorami.

Eugeniusz Andrejuk (mlodaliga.pl)

źródło: mlodaliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved