Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Sisley Belluno podpisał umowy ze sponsorami i nowym środkowym

Sisley Belluno podpisał umowy ze sponsorami i nowym środkowym

fot. archiwum

Po dość niespokojnych miesiącach w drużynie Sisleya sytuacja jest już w pełni klarowna. Klub podpisał umowy ze sponsorami - Randstad i Verde Sport, pozyskał także nowego środkowego. Z drużyny odszedł też przyjmujący, Jiri Kovar.

Po wielu perturbacjach w minionym sezonie, sytuacja w Sisleyu w pełni się ustabilizowała. Klub znalazł sobie nową siedzibę w mieście Belluno, prolongowano także umowę ze sponsorami, z Randstad i z Verde Sport, które jest częścią grupy Benetton, zajmującą się sekcją sportową.

Do klubu zawitał także nowy zawodnik. Jest nim Valerio Curti, trzydziestotrzyletni środkowy w ubiegłym sezonie reprezentujący barwy Bre Banca Lannutti Cuneo. Curti trenował z Sisleyem już od miesiąca. – Po miesiącu treningów mogę powiedzieć, że bez problemu odnalazłem się w drużynie. Wszyscy tworzymy zgraną ekipę, która ciężko pracuje by w przyszłości osiągnąć sukces. Ze wszystkimi mam znakomite relacje, z Feiem i Fariną zwłaszcza. Znam się z nimi od lat, razem graliśmy w reprezentacjach młodzieżowych – opowiadał środkowy. Curti zdradził także, że obecnie mnóstwo czasu spędzają na siłowni, ale już za kilka dni więcej czasu poświęcą przygotowaniu technicznemu i taktycznemu. – Wkrótce zaczniemy koncentrować się na naszym pierwszym przeciwniku, Andreoli Latinie. Naszym celem jest odnalezienie właściwego rytmu gry, chcemy zaprezentować publiczności w Belluno najlepszą siatkówkę jak tylko to będzie możliwe. Przed nami wspaniały sezon – obiecał na zakończenie Curti.

Ostatnia wątpliwość dotycząca kadry Sisleya na kolejny sezon wyjaśniła się zaledwie kilka dni temu. Z drużyny odszedł jej wychowanek, Jiri Kovar. Młody przyjmujący będzie teraz reprezentował barwy Lube Banca Maceraty. – Jestem bardzo szczęśliwy z faktu, że stałem się częścią Lube Maceraty. Dziękuję włodarzom klubu za zaufanie jakim mnie obdarzyli, podpisując ze mną kontrakt. W Maceracie zbudowano młody zespół o ogromnym potencjale i ambicjach, czeka nas jednak długi i ciężki sezon. Je ze swojej strony mogę obiecać, że zrobię wszystko co w mojej mocy by spłacić kredyt zaufania, jakim mnie obdarzono. Chciałem także podziękować władzom Sisleya za lata współpracy, za danie szansy rozwoju oraz za spełnieni mojej prośby o rozwiązanie kontraktu – powiedział Kovar.Skład Sisleya Belluno na sezon 2011/2012:
Rozgrywający: Nimir Abdelaziz, Donald Suxho
Atakujący: Alessandro Fei, David Szabo, Oleg Antonov
Środkowi: Emanuel Kohut, Valerio Curti, Giorgio De Togni
Przyjmujący: Ludovico Dolfo, Robert Horstink, Frantisek Ogurcak
Libero: Alessandro Farina, Luca Sorato

źródło: inf. własna, sisleyvolley.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved