Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > NORCECA: Kuba w finale z USA powalczy o obronę tytułu

NORCECA: Kuba w finale z USA powalczy o obronę tytułu

fot. archiwum

USA i Kuba, po pokonaniu swych półfinałowych rywali, zapewniły sobie udział w finale mistrzostw strefy NORCECA. Kubańczycy tym samym powalczą o obronę tytułu mistrzowskiego. O m. 5-6 zagrają Trynidad i Tobago z Meksykiem, a o m. 7-8 St. Lucia i Kostaryka.

Półfinały:

Fantastyczne spotkanie przeciwko reprezentacji Portoryko zagrali Amerykanie, pokonując ich gładko w trzech partiach. Podopieczni Alana Knipe’a nadzwyczaj dobrze spisywali się w elemencie bloku, którym punktowali aż dwadzieścia jeden razy, podczas gdy sami zostali zatrzymani na siatce zaledwie dwukrotnie. Portorykańczycy jedynie w trzeciej, ostatniej odsłonie spotkania zdołali nawiązać równorzędną walkę z rywalami, lecz w kluczowych fragmentach tej partii po raz kolejny amerykański blok okazał się być dla nich nie do przejścia.

USA – Portoryko 3:0
(25:16, 25:16, 26:24)Kubańczykom, którzy zmierzyli się z Kanadyjczykami, było znacznie trudniej wywalczyć awans do finału niż Amerykanom. Kanadyjscy siatkarze bowiem przez całe spotkanie dzielnie stawiali opór rywalom, walcząc z nimi punkt za punkt. Po czterech partiach, wygrywanych naprzemiennie bądź to przez jedną bądź przez drugą drużynę, do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break. W kluczowej odsłonie meczu podopieczni trenera Blackwooda nie dali już szans rywalom, pewnie ich pokonując i ciesząc się z awansu do finału mistrzostw strefy NORCECA, skąd będą już o krok od obrony tytułu. Kubańczycy swe zwycięstwo zawdzięczają głównie ogromnej dominacji nad rywalem w elementach bloku, którym zdobyli jedenaście „oczek” przy trzech rywali, oraz zagrywki, popisali się bowiem aż dwunastoma asami serwisowymi, podczas gdy zawodnicy Glenna Hoaga punktowali w tym elemencie trzykrotnie.

Kuba – Kanada 3:2
(23:25, 25:17, 24:26, 25:17, 15:9)


Rywalizacja o miejsca 5-8

Spotkanie Meksyk-Kostaryka rozpoczęło się dość zaskakująco. Kostarykańscy siatkarze wyraźnie lepiej wprowadzili się w spotkanie, czego Meksykanie zupełnie się nie spodziewali. Pierwsze dwie partie polegały właśnie na dominacji Kostarykan i pogoni za nimi Meksykan. Dopiero w trzecim secie losy spotkania się odwróciły o 180 stopni na korzyść reprezentacji Meksyku. Podopieczni Jorge Azaira, wśród których brylował Gerardo Contreras, nie dali już szans rywalom, gładko ich pokonując. Dzięki triumfowi w tym spotkaniu meksykańscy zawodnicy zagrają w meczu o piąte miejsce z reprezentacją Trynidadu i Tobago.

Meksyk – Kostaryka 3:2
(23:25, 22:25, 25:12, 25:15, 15:11)

Reprezentanci Trynidadu i Tobago od pierwszych akcji meczu narzucili siatkarzom z wyspy St. Lucia własny rytm gry, konsekwentnie zmierzając po zwycięstwo. Podopieczni Kendalla Charlery’ego w żadnej fazie spotkania nie byli w stanie odpowiednio skutecznie przeciwstawić się rywalom – nie dość, że byli od nich słabsi w każdym elemencie siatkarskiej sztuki, to popełnili także więcej błędów własnych, co doszczętnie rozwiało ich nadzieje na zwycięstwo. Reprezentację Trynidadu i Tobago do zwycięstwa poprowadził jej kapitan, Nolan Tash. Wśród zawodników St. Lucii najlepiej zaś spisywał się Jason Octave.

Trynidad i Tobago – St. Lucia 3:0
(25:20, 25:21, 25:17)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved