Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Kamiński: Mamy młody zespół z potencjałem

Michał Kamiński: Mamy młody zespół z potencjałem

fot. archiwum

Michał Kamiński powraca z Francji do polskiej ligi. W przyszłym sezonie będzie reprezentował klub z Częstochowy. - Możliwość rozwijania się jest dużo lepsza. Jestem w stu procentach przekonany, że moje największe postępy będą tutaj w Polsce - mówi.

Po raz pierwszy przed częstochowską publicznością. Jednak dzisiaj nie występowałeś jako siatkarz, nie grałeś spotkania. Powiedz trema taka sama? Większa czy mniejsza?

Michał Kamiński: – Na meczu jest adrenalina. Tutaj jest innego rodzaju spotkanie. Tutaj przyszliśmy do ludzi, żeby się pobawić i pocieszyć, zaprezentować nasz nowy zespół.

To dla ciebie będzie pierwszy sezon tutaj pod Jasną Górą. Powiedz dlaczego zdecydowałeś się na powrót z ciepłej Francji tutaj do Częstochowy do polskiej ligi?– Przede wszystkim już wyjeżdżając do Francji, wyjeżdżałem z myślą, aby za rok, za dwa lata wrócić do Polski. Bardzo chciałem wrócić do PlusLigi. Ten poziom mówi wszystko. Możliwość rozwijania się jest dużo lepsza. Jestem w stu procentach przekonany, że moje największe postępy będą tutaj w Polsce, a nie we Francji.

Chyba w Częstochowie, która słynie z tego, że młodzi siatkarze tacy jak Ty grają pod Jasną Górą bardzo dobrze…

– Tak, dokładnie. Tutaj w tym klubie właśnie ludzie, trenerzy ufają młodym zawodnikom, stawiają na nich, co się później opłaca. To naprawdę procentuje.

Wiemy, że w Częstochowie w hali Polonia panuje specyficzna atmosfera, która przeciwnikom bardzo przeszkadza. Ty występowałeś w hali Polonia jako zawodnik Jastrzębskiego Węgla. Pamiętasz szczególnie te mecze?

– Pamiętam, takich meczy się nie zapomina. Tym bardziej tutejszą atmosferę w hali Polonia. Jest to coś troszeczkę innego niż we wszystkich innych klubach. Jednak cieszy mnie to, że tym razem wszyscy będą razem ze mną, a nie przeciwko mnie.

Z pomocą kibiców będziecie walczyli o jak najwyższe cele. Słyszymy, że każdy następny mecz będzie ważny. Będziecie walczyli o zwycięstwo w spotkaniach. Nie stawiacie sobie jednak jakiegoś celu powiedzmy awansu do czwórki czy tego, że musicie awansować do europejskich pucharów?

– Damy z siebie wszystko. Wierzymy głęboko w to, że uda się zająć jakieś godne miejsce. Tak samo chłopacy w zeszłym sezonie również młodym składem potrafili się wspiąć na wysoką pozycję. Wiemy, że mamy młody zespół z potencjałem. Wiemy, że stać na wiele.

źródło: czewa.tv

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved