Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Finowie sprawdzą formę w meczach z Estonią

Finowie sprawdzą formę w meczach z Estonią

fot. archiwum

W weekend Finowie, prowadzeni przez Daniela Castellaniego, sprawdzą swoją formę przed mistrzostwami Europy w sparingach z Estonią. Do gry w kadrze gotowy jest już Mikko Oivanen, zmagający się dotychczas z kontuzją mięśni brzucha.

– Wszystko jest w porządku, w tej chwili nie mam żadnych problemów ze zdrowiem. Zmagałem się urazem mięśni brzucha, jednak nie ma już po nim śladu. Jestem w pełni gotowy pomóc reprezentacji – mówi fiński zawodnik.

W weekend, reprezentacja prowadzona przez Daniela Castellaniego, rozegra dwa ostatnie mecze sparingowe, z reprezentacją Estonii, przed zbliżającymi się wielkimi krokami mistrzostwami Europy. Jak przyznają zgodnie zawodnicy, spotkania towarzyskie z silnymi rywalami są świetną okazją do sprawdzenia formy zespołu. – Dobrze będzie zmierzyć się z kolejną ekipą, która także weźmie udział w mistrzostwach – podkreśla Mikko Oivanen.

Mecze z drużyną trenera Avo Keela odbędą się w Kokkola i Seinäjoki, czyli miastach, w których dość rzadko organizowane są siatkarskie widowiska z udziałem narodowej reprezentacji. Zawodnicy liczą jednak, że publiczność dopisze na obu spotkaniach. – Cieszymy się, że będziemy grać właśnie w tych dwóch miejscach – mówi Oivanen, a Daniel Castellani dodaje: – Myślę, że to bardzo dobry pomysł. Siatkówka nie powinna być obecna tylko w dużych miastach, ale w całym kraju. To nie tylko dobry sposób na promocję, ale także na rozwój tej dyscypliny w Finlandii.* autorka: Magdalena Kudzia (przegladligowy.com)

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved