Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Della Lunga: Wciąż uskarżam się na dolegliwości

Della Lunga: Wciąż uskarżam się na dolegliwości

fot. archiwum

Dore Della Lunga powrócił do części zawodników Trentino Volley, którzy przygotowują się do nowego sezonu ligowego. Trener Berruto nie powołał tego siatkarza na zbliżające się mistrzostwa Europy w Austrii i Czechach.

– Zajmie mi chwilę, zanim zacznę być integralną częścią tej trenującej grupy – mówi przyjmujący mistrza Włoch. – Wciąż uskarżam się na dolegliwości, które doskwierają mi od końca sezonu. To właściwy czas, aby w końcu je pokonać – komentuje stan swojego zdrowia Della Lunga. Do tej pory zawodnik Trentino Volley kontynuował przygotowania do mistrzostw Europy wraz z reprezentacją Włoch, jednak na katowicki Memoriał Wagnera nie pojechał. – Oczywiście jest mi przykro, że opuściłem reprezentację zaledwie na dwa tygodnie przed mistrzostwami Europy. Udział w tak wielkim wydarzeniu z drużyną narodową jest marzeniem każdego sportowca – tłumaczy przyjmujący.

– Teraz koncentruję się na pracy jaką wykonujemy z Trentino Volley. Ten sezon będzie dla nas pełen podróży oraz gry – mówi Della Lunga. Tego roku podopieczny Stoytcheva nie miał zbyt dużo czasu, aby odpocząć. Bezpośrednio po zakończonej rywalizacji o Mistrzostwo Włoch został powołany na zgrupowanie reprezentacji Włoch. – Po prostu nie jestem przyzwyczajony do takiego przebiegu sezonu. Od ostatniego spotkania o Scudetto do dziś, miałem zaledwie dziesięć dni wolnego – wyjaśnia przyjmujący. Skład w jakim trenują Klubowi Mistrzowie Świata jest nadal ograniczony, jednak nie przeszkadza to w pracy nad budowaniem formy na najbliższy sezon. – Zespół pozostał prawie niezmieniony w trakcie okienka transferowego. Daje nam to znaczącą przewagę nad rywalami, zwłaszcza w pierwszej części sezonu – kończy wypowiedź Della Lunga.

* opracowała Anna Jabłczyk (przegladligowy.com)źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved