Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Władysław Olszowski: Liga jest bardzo mocna

Władysław Olszowski: Liga jest bardzo mocna

fot. archiwum

W minionym sezonie zespół Energetyka Jaworzno wygrał walkę w fazie play-out z Avią Świdnik. - Będziemy starali się zdobywać jak najwięcej punktów z każdym z rywali, choć wiemy, że liga jest bardzo mocna - powiedział Władysław Olszowski.

W jakiej formie przygotowujecie się na nadchodzący sezon?

Władysław Olszowski: – Formy treningu są bardzo urozmaicone. Na początku przygotowywaliśmy się kondycyjnie i wytrzymałościowo, biegając sporo na stadionie, a także spędzając dużo czasu na siłowni. Następnie zaczęliśmy pracować nad siłą zarówno w hali jak i na siłowni. Obecnie więcej czasu poświęcamy przetrenowaniu wszystkich ustawień meczowych oraz szybkością.

Niedawno rozegraliście sparing z zespołem częstochowskiego AZS-u, remisując 2:2. Możesz podsumować to spotkanie?Naszym przeciwnikiem była bardzo silna drużyna AZS-u Częstochowy, która w minionym sezonie była czwartą siłą PlusLigi. Myślę, że ten mecz w naszym wykonaniu wypadł całkiem nieźle, jednak jest jeszcze wiele do poprawienia w kilku elementach, żeby można była mówić, że nasza gra wygląda dobrze.

W jakich turniejach będziecie sprawdzać swoje umiejętności jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem ligi?

W dniach 3-4 września będziemy gospodarzami Turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Jaworzna. Zagramy z drużynami z Bielska-Białej, z Jadarem Siedlce i Fartem Kielce. Do turnieju nastawiamy się bardziej treningowo i będziemy starali się przećwiczyć jak najwięcej zagrań, co nie znaczy, że nie będziemy chcieli wygrać tego turnieju. W środę 7 września najprawdopodobniej udamy się na sparing do Kędzierzyna, żeby zagrać z miejscową ZAKSĄ , a ponadto wystąpimy jeszcze w dwóch turniejach. Od 9 do 11 września w Siedlcach, natomiast 16-18 – w X Jubileuszowym Międzynarodowym Turnieju Siatkarskim Beskidy w Bielsku-Białej.

W minionym sezonie wygraliście walkę w play-out z zespołem Avii Świdnik. Na co w najbliższym sezonie będzie stać Energetyka?

Na co będzie nas stać to pewnie okaże się w trakcie sezonu. My będziemy starali się zdobywać jak najwięcej punktów z każdym z rywali, choć wiemy, że liga jest bardzo mocna, a w naszej drużynie nie nastąpiły znaczące zmiany kadrowe.

Które zespoły, twoim zdaniem mogą namieszać w lidze?

Mam nadzieję, że to my będziemy drużyną, która coś namiesza w nadchodzącym sezonie, ale jeśli chodzi o rywali, to wydaje, że oba beniaminki, zarówno Lubin jak i Kraków mają dobre ekipy, które w trakcie sezonu mogą spisywać się bardzo dobrze.

*Rozmawiała Aleksandra Dobrosielska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved