Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Rosja na ME bez Ljubow Sokołowej

Rosja na ME bez Ljubow Sokołowej

fot. archiwum

Gwiazda rosyjskiej reprezentacji - Ljubow Sokołowa zadecydowała ostatecznie, że nie dołączy do swoich koleżanek i nie weźmie udziału w zbliżających się wielkimi krokami mistrzostwach Europy. Siatkarka nie dała się przekonać działaczom rosyjskiej federacji.

– Rozmowy na temat mojego powrotu trwały dość długo, a sytuacja się zmieniała. Ostatecznie jednak zdecydowałam, że nie pojadę na mistrzostwa Europy, odpuszczę ten sezon i poświęcę go rodzinie – oznajmiła Ljubow Sokołowa na specjalnej konferencji prasowej.

Siatkarka Fenerbahce Stambuł przyznała, że jednym z głównych powodów takiej decyzji było zbyt późne podjęcie rozmów przed Rosyjską Federację Siatkówki. – Było sprawą jasną, że zespół biorący udział w Grand Prix jest mało doświadczony i moja pomoc byłaby przydatna dla drużyny. Tymczasem rozmowy na temat mojego powrotu rozpoczęły się dopiero miesiąc przed mistrzostwami Europy. Nie miałabym szansy przygotować w tym czasie odpowiedniej formy, a poziom który obecnie prezentuję, to zbyt mało na grę w kadrze narodowej – tłumaczyła rosyjska atakująca.

Jednocześnie przyznała, że jej powrót w kolejnym sezonie jest możliwy, tym bardziej, że będzie to rok igrzysk olimpijskich. – Dostrzegam możliwość spełnienia swojego wielkiego marzenia – zdobycia złota olimpijskiego – zakończyła Sokołowa.źródło: inf. własna, russiavolley.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved