Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga wzorem NBA

PlusLiga wzorem NBA

fot. archiwum

Wczoraj informowaliśmy o zamknięciu PlusLigi. Dziś poznaliśmy więcej szczegółów. W nadchodzącym sezonie nikt nie spadnie z najwyższej klasy rozgrywkowej. - Otwieramy ligę. To rewolucyjna, ale potrzebna decyzja - powiedział  Mirosław Przedpełski.

W sezonie 2011/2012 nikt nie spadnie z PlusLigi, ale także nikt nie awansuje. Drużyna, która zajmie ostatnie miejsce w lidze zostanie, o ile nie będzie znacznie odbiegała od poziomu pozostałych rywali. – Jeśli zespół nie wygra minimum pięciu spotkań, a wszystkie mecze będzie przegrywał bez walki, zostanie z PlusLigi usunięty – wyjaśnił Jan Zaremba, wiceprezes Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej.

Liczba drużyn, która zagra w PlusLidze może być większa lub mniejsza niż 10. Szansę gry dostaną zespoły z miejsc 1-4 I ligi. – Jeśli będą chciały grać z najlepszymi, do stycznia muszą złożyć akces. Będziemy im się przyglądać i ci, którzy spełnią wszystkie warunki, zostaną dopuszczeni do rozgrywek w kolejnym sezonie – dodał Zaremba. Podstawowym warunkiem jest brak zaległości finansowych. Ponadto zespół będzie musiał wykazać wystarczająco wysoki budżet, halę odpowiadającym wymogom PlusLigi i dobry poziom sportowy. Kluby pierwszoligowe mogą liczyć na pomoc. Jak powiedział Mirosław Przedpełski, prowadzone są rozmowy w spawie transmisji meczów z tej klasy rozgrywkowej. – Chcemy stworzyć fajny produkt, atrakcyjny dla sponsorów – podsumował prezes PZPS-u.

Od 2014 roku wystartuje draft. – Kluby będą mogły wybierać młodych graczy. Pierwszeństwo dostaną najsłabsze ośrodki, jak w NBA – powiedział Zaremba. PlusLiga Kobiet nie jest jeszcze gotowa na taką rewolucję.*Rozmawiał Kamil Drąg (Przegląd Sportowy)

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved