Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Pekpol Ostrołęka gromi w sparingu

Pekpol Ostrołęka gromi w sparingu

fot. archiwum

Żadnych szans nie dali siatkarzom wyszkowskiego Campera podopieczni duetu trenerskiego Dudziec-Łomacz. Pekpol Ostrołęka nie okazał się zbyt gościnny wygrywając wszystkie pięć setów czwartkowego sparingu.

Dla Macieja Główczyńskiego i Tomasza Walendzika ten mecz był powrotem do Ostrołęki. Tych dwóch zawodników występowało w przeszłości w barwach Pekpolu. Drużyna z Wyszkowa, mistrz gr 3 II ligi z poprzedniego sezonu, chciała sprawdzić swoje siły na tle wyżej notowanego rywala niespełna dwa tygodnie przed meczem o stawkę z Pronarem Hajnówka, Natomiast dla Pekpolu był to kolejny mecz kontrolny, przed serią turniejów, jaka czeka siatkarzy z Ostrołęki. Camper w sparingu nie stał wcale na straconej pozycji, siatkarze Piotra Szulca w okresie przygotowawczym zremisowali z beniaminkiem PlusLigi Treflem Gdańsk.

Pierwszy set stał pod znakiem walki obydwu zespołów, końcówkę seta lepiej rozegrali gospodarze, którzy wygrali 25:22. Najmocniejsza szóstka Pekpolu nie dała szans Camperowi również w kolejnej partii zwyciężyli przyjezdnych do 18. Zawodnicy z Wyszkowa nie byli w stanie nawiązać walki i przegrali również w trzech kolejnych odsłonach. W końcówkach setów czegoś w drużynie Campera zabrakło. Grający w wyższej klasie rozgrywkowej mimo, że jeszcze brak im świeżości po siłowych treningach łatwo pokonali rywali.

Trenerzy nie stawiali na wynik, ważniejsze było dla nich sprawdzenie wariantów taktycznych. O czym świadczy fakt, że obaj szkoleniowcy wpuścili na parkiet wszystkich swoich zawodników.Bardzo dobrze w barwach gości zaprezentował się Paweł Kaczorowski, przyjmujący przybył do Campera z Jokera Piła i wraz ze swoim bratem Łukaszem mają stanowić o sile ekipy z Wyszkowa.

Teraz przed drużyną Pekpolu wyjazd na turniej do Suwałk. Natomiast zespół Campera będzie gościł inne drugoligowe ekipy podczas turnieju w Wyszkowie (10-11 września)

Pekpol Ostrołęka – Camper Wyszków 5:0
(25:22, 25:18, 25:20, 25:17, 15:10)

Składy zespołów:
Pekpol: Woroniecki, Żyliński, Stańczuk, Sacharewicz, P. Pietkiewicz, Jacyszyn, Mihułka (libero) oraz Rutecki, G. Pietkiewicz, Górecki i Stanisławajtys

Camper: Walendzik, Główczyński, Swierżewski, Alancewicz, Ł. Kaczorowski, P. Kaczorowski, Knasiecki (libero) oraz Gniewek, Sędek, Nassalski, Iliński i Obrębski

źródło: inf. własna, pekpol.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved