Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorów: Kantor i Łosiak awansowali do ćwierćfinału

MŚ juniorów: Kantor i Łosiak awansowali do ćwierćfinału

Polscy juniorzy - Bartosz Łosiak i Piotr Kantor w walce o ćwierćfinał pokonali w dwóch setach Amerykanów   Lennona i Kalmbacha i jutro zagrają o prawo gry w półfinale mistrzostw świata juniorów. Wcześniej w ostatnim meczu grupowym wygrali z parą rosyjską.

Już przed ostatnim pojedynkiem grupowym Polacy byli niemal pewni awansu do kolejnej rundy mistrzostw. Stawką meczu z Rosjanami było pierwsze miejsce w grupie J. Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka, którzy wygrali inauguracyjną partię 21:18. W drugiej odsłonie przewaga biało-czerwonych nad parą Bykanow/Bolgarow była już wyraźniejsza, co najlepiej odzwierciedlił wynik końcowy – pewne zwycięstwo Polaków 21:13. Po 30 minutach gry reprezentanci Polski triumfowali zatem 2:0. Jak burza przeszli tym samym przez fazę grupową mistrzostw, notując w niej komplet zwycięstw.

Bykanow/Bolgow RUS [4] – Kantor/Łosiak POL [9] 0:2
(18:21, 13:21)

Rywalami Polaków w walce o ćwierćfinał mistrzostw byli reprezentanci Stanów Zjednoczonych, rozstawieni z numerem 3. Vaun Lennon i Parker Kalmbach. W spotkaniu trwającym 28 minut lepsi okazali się Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy pokonali Amerykanów bez straty seta. Pierwszą partię biało-czerwoni wygrali 21:18. W drugiej górowali już zdecydowanie, triumfując ostatecznie z wysoką, jedenastopunktową przewagą, 21:10. Tym samym Polacy w kolejnym spotkaniu powalczą o wejście do półfinału imprezy. Ich przeciwnikiem tym razem będzie kanadyjski duet Sidgwick/Kazhamiaka.