Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorek: Polki po kolejnym zwycięstwie są już w ćwierćfinale

MŚ juniorek: Polki po kolejnym zwycięstwie są już w ćwierćfinale

Daria Paszek i Renata Bekier w dwóch setach pokonały francuską parę Cazalet/Mano i dzięki temu zwycięstwu awansowały do ćwierćfinału mistrzostw świata. Jutro zmierzą się w nim po raz kolejny z niemieckim duetem Aulenbrock/Schneider.

Przypomnijmy, że niemiecka para w rundzie kwalifikacyjnej mistrzostw stanęła na drodze Sylwii Pilarek i Martyny Kozińskiej. Aulenbrock i Schneider wygrały wówczas z Polkami 2:1 i to one awansowały do turnieju głównego. Wczoraj w grupie A, podobnie jak Daria Paszek z Renatą Bekier, Niemki odniosły dwa zwycięstwa. Pokonały rozstawiony z numerem 1., kanadyjski duet Altomare/Humana-Paredes.

Dzisiejsze spotkanie grupowe lepiej rozpoczęły Aulenbrock i Schneider, które w pierwszym secie wysoko pokonały biało-czerwone do 12. Polki nie złożyły jednak broni i wygrały zaciętą końcówkę drugiej partii, wyrównując tym samym stan rywalizacji. Trzecia odsłona ponownie okazała się szczęśliwa dla Paszek i Bekier, które pokonały niemieckie rywalki 15:13 i mogły cieszyć się ze zwycięstwa w całym spotkaniu 2:1.

Wyniki grupy A:
Paszek/Bekier POL [13] – Aulenbrock/Schneider GER [24] 2:1
(12:21, 24:22, 15:13)

Altomare/Humana-Paredes CAN [1] – Tauboll/Nergard NOR [12] 2:0
(21:10, 21:9)

W meczu I rundy mistrzostw Daria Paszek i Renata Bekier pewnie, bez straty seta, pokonały niżej notowane rywalki, Francuzki Cazalet i Mano. Po niespełna półgodzinnym spotkaniu Polki cieszyły się z wygranej 2:0. W pierwszej partii zwyciężyły do 15, w drugiej zaś do 16. Tym samym biało-czerwone kontynuują zwycięską passę, a apetyty kibiców rosną… Jutro w meczu o półfinał mistrzostw świata polskie siatkarki zmierzą się, już po raz drugi na tym turnieju, z grupowymi do niedawna rywalkami, Aulenbrock i Schneider. Niemki w walce o ćwierćfinał pokonały dziś turniejową „trójkę", brazylijską parę Rebecca/Carol Maxima.

Paszek/Bekier POL [13] – Cazalet/Mano FRA [14] 2:0
(21:15, 21:16)