Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Daria Paszek: Nie ma łatwych meczów

Daria Paszek: Nie ma łatwych meczów

fot. archiwum

Udanie rozpoczęły MŚ juniorek w kanadyjskim Halifax Daria Paszek i Renata Bekier. Polki w pierwszych meczach grupowych odniosły dwa zwycięstwa i są już pewne awansu do pierwszej rundy turnieju. - Pogoda sprzyja grze w plażówkę - mówi Daria Paszek.

Jaki był klucz do zwycięstwa w pierwszym meczu z Taubøll/Nergård, którym dałyście ugrać zaledwie dwadzieścia małych punktów?

Daria Paszek:Myślę, że kluczowa była nasza dobra zagrywka i konsekwencja w naszej grze. Zrealizowałyśmy swoje założenia taktyczne, które ustaliłyśmy przed meczem i go wygrałyśmy.

W drugim meczu pokonałyście kanadyjki Altomare / Humana-Paredes. Jak przebiegało to spotkanie?W pierwszym secie walka była wyrównana do przerwy technicznej, później udało nam się odskoczyć na cztery punkty i takiej przewagi już nie zmarnowałyśmy. W drugiej odsłonie meczu już na początku zdobyłyśmy bardzo dużą przewagę, którą później w części straciłyśmy, ale udało nam się ją dowieźć do końca. To były bardzo waleczne dziewczyny, a z takim przeciwnikiem gra się najtrudniej i dodatkowo miały doping kibiców, ale udało nam się wygrać.

Jaka pogoda panuje w Kanadzie?

Pogoda jest sprzyjająca plażówce. Temperatura wynosi około 24°C, czasami troszkę powieje, ale naprawdę pogoda jest bardzo fajna.

Czujecie się mocne?

Trudne pytanie (uśmiech). Każdy tutaj przyjechał po to, żeby walczyć i na swój sposób czuje się mocny. Nie ma łatwych meczów i z każdym przeciwnikiem trzeba dać z siebie sto procent możliwości.

* rozmawiał Mieszko Wawrzyniak

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
mistrzostwa świata, siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved