Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Austriacy szlifują formę przed ME

Austriacy szlifują formę przed ME

Reprezentacja Austrii bardzo solidnie przygotowuje się do wrześniowych mistrzostw Europy, których będzie współgospodarzem. Dziś zagrała sparing z polską kadrą B. Podopieczni Radosława Panasa wygrali to spotkanie w trzech setach.

Na początku pierwszego seta Austriacy dzielnie dotrzymywali kroku polskiemu zespołowi, walczyli jak równy z równym, osiągnęli nawet nieznaczną przewagę. W dalszej części tej partii dominowali już jednak biało-czerwoni i to oni wygrali tę odsłonę. Druga część meczu była niemal bliźniaczo podobna do inauguracyjnej. Austria prowadziła nawet 11:5. Polacy odrobili jednak straty i po zaciętej końcówce objęli prowadzenie 2:0 w setach. Partia numer trzy już od początku była zdominowana przez polskich siatkarzy, którzy do samego końca kontrolowali boiskowe poczynania i po 78 minutach gry mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Najlepiej punktującymi zawodnikami w swoich ekipach byli Bartosz Janeczek i Krzysztof Gierczyński po stronie polskiej (odpowiednio 17 i 11 punktów), oraz Thomas Zass i Philip Schneider w szeregach austriackich (19 i 9 punktów). Polacy aż 12 razy zatrzymali atak przeciwników, ci zaś blokowali siedmiokrotnie. Lepiej na tle Austrii wypadła także zagrywka, którą biało-czerwoni zdobyli 5 punktów, popełniając przy tym 10 błędów. Rywale odpowiedzieli dwoma asami serwisowymi i popełnili 17 błędów.

W sobotę w Graz o godz. 19:30 odbędzie się spotkanie rewanżowe pomiędzy tymi ekipami. Austriacy mają w planach jeszcze także sparingi z Belgią w Wiedniu (6-7 września).

Austria – Polska 0:3
(15:25, 24:26, 17:25)