Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Zbigniew Bartman trenował z kadrą

Zbigniew Bartman trenował z kadrą

fot. archiwum

Trzy dni wolnego po Memoriale Huberta Wagnera dostali polscy siatkarze od trenera. W środę wieczorem spotkali się na zgrupowaniu w Spale. W czwartek mieli już dwa treningi - rano były zajęcia na siłowni i hali, wieczorem zawodnicy ćwiczyli na tylko hali.

Po raz pierwszy w czasie przygotowań do mistrzostw Europy Andrea Anastasi miał do dyspozycji szesnastu zawodników. W zajęciach uczestniczył Zbigniew Bartman. Losy tego zawodnika będą ważyły się do ostatnich dni przed odlotem do Pragi, gdzie biało-czerwoni zagrają w grupie D z Niemcami, Bułgarią i Słowacją.

Atakujący reprezentacji po raz pierwszy od ponad ośmiu tygodni wziął udział w normalnych zajęciach z drużyną. Przypomnijmy, że Bartman doznał kontuzji w czasie finałowego turnieju Ligi Światowej w Gdańsku.

Ostatnie tygodnie Zbigniew Bartman znajdował się pod opieką fizjoterapeutów, którzy robili wszystko, żeby przywrócić mu sprawność w nodze. Zabiegi zakończyły się pomyślnie. Teraz pozostaje pytanie czy zawodnik zdąży przede wszystkim przygotować do mistrzostw kontynentu.



Nie będę Zbyszka oszukiwał. Jeśli nie dojdzie on do odpowiedniej sportowej formy, to nie zabiorę go na mistrzostwa. Nie chcę go zranić, gdy tylko będzie przyglądać się grze kolegów – tłumaczył dziennikarzom trener Anastasi. Popołudniowy czwartkowy trening był otwarty dla mediów, po którym dziennikarze mogli rozmawiać z zawodnikami i sztabem szkoleniowym kadry.

Na zgrupowaniu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale polscy siatkarze pozostaną do końca przygotowań. 8 września odlecą do Pragi. W mistrzostwach Europy, które rozegrane zostaną od 10 do 18 września na boiskach Austrii oraz Czech biało-czerwoni będą bronić złotego medalu.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved