Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > W Gdańsku rywalizowali lekarze

W Gdańsku rywalizowali lekarze

fot. archiwum

W miniony weekend na plaży w Gdańsku - Brzeźnie rozegrano II Mistrzostwa Pomorza Lekarzy w Siatkówce Plażowej. W turnieju podzielonym na dwie kategorie zmierzyli się lekarze oraz lekarze dentyści wraz z rodzinami z rejonu Trójmiasta i okolic.

W tegorocznych zawodach udział wzięło łącznie siedem par, a wśród nich jedna drużyna żeńska, pięć zespołów męskich oraz jedna para mieszana. Rozgrywki podzielono na dwa turnieje – kategorię Open oraz dla początkujących siatkarzy plażowych. Ze względu na amatorski charakter zawodów, turniej rozegrano dość nietypowym jak na siatkówkę systemem. Zespoły walczyły „każdy z każdym" po dwa mecze, grane do jednego seta. Niestety zmienna pogoda tego lata odstraszyła zapowiadanych gości spoza rejonu Pomorza i o pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody rzeczowe walczyły jedynie pary z rejonu Trójmiasta.

W turnieju głównym bezkonkurencyjni okazali się ubiegłoroczni srebrni medaliści – Mateusz Koberda i Łukasz Skorupa, reprezentujący Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku. W meczu finałowym pokonali oni 21:16 doświadczoną parę Jarosław Dębniak/Przemysław Koberda. Zwycięzcy w całym turnieju nie przegrali ani jednego seta. Na trzecim miejscu sklasyfikowana została dwójka Stefański/Kłudkowski.

W kategorii początkujących rywalizowały cztery drużyny. Dla większości zawodników biorących udział w tym turnieju był to pierwszy występ w zawodach siatkówki plażowej, a gra na boiskach pod czujnym okiem sędziów Polskiego Związku Piłki Siatkowej na pewno dodawała emocji do tej rywalizacji. Najlepsza wśród „amatorów" okazała się rodzinna para Michał i Łukasz Skorupa, w składzie której znalazł się najmłodszy, bo zaledwie piętnastoletni zawodnik turnieju.Organizatorzy już teraz zapowiadają, iż Mistrzostwa Pomorza Lekarzy wpiszą się na stałe w kalendarz imprez plażowych Trójmiasta. – W przyszłym sezonie chciałbym, żeby lekarze z Pomorza nie bali się wystartować w naszych zawodach – mówił po zakończeniu turnieju Mateusz Koberda, jeden z organizatorów mistrzostw. – Oprócz tego, że liczymy na rywalizacje na wysokim poziomie, również w kategorii dla początkujących jest miejsce dla osób, które dopiero zaczynają zabawę z siatkówką i chciałyby spróbować swoich sił. A taki turniej to bardzo dużo zabawy, ogromne emocje i przy okazji szansa na zdobycie atrakcyjnych nagród – podsumował organizator.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved