Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Trenerzy w komplecie, kadra prawie też

Trenerzy w komplecie, kadra prawie też

fot. archiwum

Szkoleniowiec Tytana AZS-u Częstochowa, Marek Kardos chciałby mieć w kadrze swojego zespołu jeszcze jednego przyjmującego. Kto miałby nim być, kiedy i czy w ogóle taki zawodnik trafi do Częstochowy, jednak nie wiadomo.

Tadeusz Iwanicki: Po okresie intensywnych treningów teraz coraz częściej będziecie sprawdzać formę w meczach kontrolnych. Jakie macie plany?

Marek Kardos: – W sumie mamy za sobą pięć tygodni treningów, po których można powiedzieć, że przygotowania fizyczne poszły w dobrym kierunku. Rozegraliśmy też dwa sparingi z drużynami z I ligi. Generalnie grali w nich młodzi zawodnicy, wyniki nie były ważne, ale pokazały nam, jak mamy trenować z chłopakami którzy doszli do naszej kadry. Teraz będziemy pracować nad szóstką, która będzie grać w lidze. Przed nami w przyszłym tygodniu, w środę, mecz w Kluczborku, memoriał Arkadiusza Gołasia, dwa spotkania pokazowe w Gdańsku i turniej Zdzisława Ambroziaka, który zakończy przygotowania.

Kiedy kadra zostanie w stu procentach zamknięta?– Nie wiem. Brakuje mi jeszcze jednego zawodnika na pozycję przyjmującego, ale to, czy będę go miał, zależy od decyzji zarządu. Jeżeli będzie nas na niego stać, będziemy działać i na pewno kogoś ściągniemy. Jeżeli nie, kadra zostanie taka, jaka jest.

Może się tak zdarzyć, że ten gracz dołączy do drużyny już w trakcie sezonu?

– Może. Na przykład w grudniu.

Jak będzie pan gospodarował młodzieżą?

– Plan jest taki, że jeśli nawet ktoś dostanie powołanie do dwunastki czy trzynastki na mecz, to będzie grał z młodymi. Nie będzie sztywnego podziału, dzięki czemu w grupie tych młodych chłopaków będzie naturalna rywalizacja. Dla nich pojawienie się w składzie na PlusLigę to będzie prestiż i dodatkowa motywacja.

Ma pan do pomocy nowego drugiego trenera i statystyka. Jak się współpracuje z Damianem Dacewiczem i Karolem Radziochem?

– Trochę mnie zawiodła ta cała sprawa z Michałem Gogolem. Nie chcę wnikać w szczegóły, ale prawda jest taka, że ja do 30 lipca, a więc do ostatniej chwili, nie wiedziałem, czy będzie w Częstochowie, czy nie. Czekałem na decyzje, rozmawiałem z Michałem, on twierdził, że odchodzi, ale ostatecznej decyzji nie było. Teraz wszystko jest jasne. Uważam, że Damian Dacewicz to facet, jakiego w klubie potrzebowaliśmy. Karol Radzioch był z nami od jakiegoś czasu. Można powiedzieć, że jest uczniem Michała Gogola, który wiele mu przekazał ze swojej wiedzy. W sztabie szkoleniowym musimy jeszcze pokładać pewne sprawy, ale ja liczę na dobrą współpracę.

* Rozmawiał Tadeusz Iwanicki (gazeta.pl )

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved