Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Siatkarki Budowlanych Łódź w pełnym składzie dopiero po ME

Siatkarki Budowlanych Łódź w pełnym składzie dopiero po ME

fot. archiwum

Siatkarki Organiki Budowlanych wciąż nie są w pełnym składzie. Karolina Kosek i Anita Kwiatkowska przygotowują się z reprezentacją Polski do ME. W czwartek natomiast przyjedzie do Łodzi Belgijka Helene Rousseaux, a w piątek pojawi się na treningu.

Trener Mauro Masacci będzie mieć kompletną drużynę dopiero po ME. A już w nadchodzącą sobotę nadarzy się okazja, żeby zobaczyć wszystkie siatkarki Organiki Budowlanych na tradycyjnym Jarmarku Łódzkim. Drużyna – z Karoliną Kosek i Anitą Kwiatkowską (przyjadą na jeden dzień ze zgrupowania w Szczyrku) – zaprezentuje się na scenie, która zostanie ustawiona przed posesją przy ul. Piotrkowskiej 103 w Łodzi. Podczas imprezy promocyjnej będzie okazja do pamiątkowych fotografii z siatkarkami oraz zdobycia ich autografów.

Po kilkudniowych urlopach kadrowiczki trenera Alojzego Świderka rozpoczęły ostatnie zgrupowanie w Szczyrku. Przed tygodniem Świderek ogłosił skład szerokiej, 22-osobowej kadry na mistrzostwa Europy, ale w Szczyrku jest tylko 18 siatkarek. – Do kadry, która grała w turniejach World Grand Prix dołączyły Katarzyna Skowrońska-Dolata, Katarzyna Jaszewska, Agnieszka Bednarek-Kasza oraz Krystyna Strasz – mówi selekcjoner. – Pozostałe cztery zawodniczki są w rezerwie, ale zawsze mogę z nich skorzystać. Nie jest możliwe trenowanie z 22-osobową grupą – wyjaśnia Świderek.

W piątek trener podejmie decyzję, które dwie zawodniczki opuszczą zgrupowanie. Ostatnim testem przed ME będzie Memoriał Agaty Mróz (9-11 września w Dąbrowie Górniczej) z udziałem Chorwacji, Rosji, Słowacji i Polski.źródło: Dziennik Łódzki

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved