Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Marcin Możdżonek: Na ME nie ma słabych przeciwników

Marcin Możdżonek: Na ME nie ma słabych przeciwników

fot. archiwum

- Nie wysuwałbym daleko idących wniosków po takim turnieju, to nie był sprawdzian, ale raczej trening - mówi  o zakończonym IX Memoriale Wagnera Marcin Możdżonek, dodając - Dla nas najważniejsze jest, aby jak najlepiej zagrać na mistrzostwach Europy.

Jak z perspektywy czasu oceniłbyś tegoroczny Memoriał Wagnera, ostatnie miejsce polskiej reprezentacji nie jest chyba wynikiem jakiego oczekiwaliście?

Marcin Możdzonek: – To, co mogę powiedzieć, to przede wszystkim nie wysuwałbym daleko idących wniosków po takim turnieju. To były mecze towarzyskie, jesteśmy w pewnym cyklu przygotowań, oczywiście sami nie jesteśmy zadowoleni ze swojej postawy, ale jesteśmy w ciężkim cyklu treningowym. Nie wiem, czy nawet tego typu turnieje, rozgrywane na tym etapie, nam troszkę nie przeszkadzają. Dla nas najważniejsze jest, aby jak najlepiej się przygotować i jak najlepiej zagrać na mistrzostwach Europy. A turnieje towarzyskie, rozgrywane po drodze, a raczej ich wyniki nie są dla nas tak bardzo istotne. Oczywiście ubolewamy nad tym, że nie udało się wywalczyć więcej, bo też nie zakładaliśmy takiego rezultatu.

Do rozpoczęcia mistrzostw Europy pozostały niespełna 2 tygodnie, po waszych ostatnich meczach można mieć obawy dotyczące wyników na mistrzostwach?– Z takiego turnieju nie można praktycznie nic sensownego wywnioskować. Trudno mówić o dobrym spotkaniu, jeżeli w całym turnieju wygrywa się tylko jednego seta – żadne spotkanie nie było dobre. Dla nas to nie był sprawdzian, ale raczej trening przy obecności publiczności.

Jak spędzicie te ostatnie dni przed wyjazdem do Pragi?

– Nic mi nie wiadomo o żadnych sparingach, będziemy trenować do 8 września w Spale, później wylecimy do Pragi na mecze fazy grupowej.

O waszej grupie mówi się, że to tzw. ‘grupa śmierci’, o awans do kolejnej fazy może więc być trudno. Na was jako obrońcach tytułu ciążyć będzie dodatkowa presja, czy faktycznie łatwiej jest zdobyć tytuł niż go utrzymać?

– Na mistrzostwach Europy nie ma słabych przeciwników, każdy mecz będzie trudny, a przeciwnik wymagający, ponieważ każdy będzie chciał tam ugrać jak najwięcej.

– Łatwiej jest coś zdobyć niż to utrzymać i widzę to chociażby po Skrze Bełchatów, gdzie łatwiej było wywalczyć tytuł mistrzowski niż go kolejno utrzymywać. A presja na pewno będzie dużo większa, trzeba jednak zaznaczyć, że jesteśmy zupełnie inną drużyną niż ta, która sięgała po złoto w 2009r.

Na co stać polską reprezentację w tegorocznych ME?

– Będzie bardzo trudno o zwycięstwo w całym turnieju, jest wiele mocnych ekip jak Włosi, Bułgarzy czy Rosjanie.

To właśnie Rosja jest faworytem turnieju?

Rosjanie są bardzo mocnym zespołem, który dobrze zagrywa i trzyma pewien poziom zagrywki, do tego ustawia bardzo wysoki i szczelny blok. Jeżeli będą utrzymywać taką grę, wtedy każdej drużynie będzie ciężko z nimi wygrać.

* Z Marcinem Możdżonkiem rozmawiała Edyta Bańka (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved