Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Katarzyna Urban: Celem drużynowym jest medal

Katarzyna Urban: Celem drużynowym jest medal

fot. archiwum

Siatkarka plażowa Katarzyna Urban w nadchodzącym sezonie PlusLigi Kobiet będzie reprezentować klub z Dąbrowy Górniczej. - Chciałabym się pokazać tutaj z jak najlepszej strony - mówi nowa zawodniczka, która piaszczyste boiska zamieniła na halę.

Czy ciężko było przestawić się z piasku na halę?

Katarzyna Urban:W zasadzie to jestem w trakcie przestawiania się. Nie jest to łatwe. Troszkę czasu minie zanim się to stanie. Ciągle próbuję. Podpatruję koleżanki, słucham ich rad i wskazówek. Jest mi wtedy naprawdę łatwiej.

Nowy sezon zbliża się małymi krokami. Pracy jest coraz więcej. Możesz zdradzić jak wyglądają przygotowania i treningi?Oczywiście w tym roku mamy trenera od przygotowania motorycznego więc ten okres przygotowawczy głównie jesteśmy z nim. To on prowadzi treningi. Mamy treningi dwa razy dziennie. Trener Kawka prowadzi drugi trening. Dużo pracujemy na siłowni, bo aż trzy razy w tygodniu. Jest ciężko, ale ten okres przygotowawczy jest właśnie od tego.

Praca pracą. Czy możesz się podzielić wspomnieniami jak spędziłaś wakacje?

– W zasadzie to ja nie miałam żadnych wakacji, ponieważ sezon plażowy skończyłam 31 lipca i 2 sierpnia byłam już tutaj na przygotowaniach. Więc nie miałam okazji w tym roku być na wakacjach.

Nowy sezon, nowa drużyna. Czy masz cele lub marzenia zarówno indywidualne jak i drużynowe?

– Oczywiście celem drużynowym jest medal. Cel jest jasno postawiony. Mamy nadzieję, że wypadniemy jak najlepiej i ten medal zdobędziemy. Jeśli chodzi o moje cele indywidualne to chciałabym się pokazać tutaj z jak najlepszej strony. Marzy mi się przebić do składu i grać w nim. Zobaczymy jak będzie. Mam nadzieję, że będzie dobrze.

Jak atmosfera w drużynie. Czy czuć tą rywalizację między dziewczynami?

– Rywalizacja wydaje mi się czysto sportowa. Nie ma żadnych niesnasek czy niezrozumień. Rywalizacja być musi, zawsze. Atmosfera jest bardzo w porządku. Wszystkie dziewczyny przyjęły mnie dobrze. Nie czuję się odrzucona. Chwała im za to. Dziękuję im bardzo.

* rozmawiali Karolina Witek i Michał Swarlik (mks.dabrowa.pl)

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved