Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Patryk Spychała nowym kapitanem MKS Kalisz

II liga M: Patryk Spychała nowym kapitanem MKS Kalisz

fot. archiwum

Siatkarze MKS Kalisz przygotowują się do nowego sezonu w II lidze. Kaliszanie po przyjeździe z obozu w Liskowie trenują w pełnym składzie w hali Kalisz Arena. - Chcemy zająć miejsce w czwórce przed fazą play-off - zapowiada pierwszy szkoleniowiec Marian Durlej.

Podopieczni trenerów Mariana Durleja i Andrzeja Płócienniczaka wrócili z obozu szkoleniowego, który odbył się w podkaliskim Liskowie w dniach 12-20 sierpnia. Była to pierwsza faza przygotowań do nowego sezonu. Zgrupowanie w Liskowie miało za cel przygotowanie fizyczne siatkarzy do rozgrywek w II lidze. – Ćwiczyliśmy głównie wytrzymałość, były także trzy treningi z piłką – tłumaczy pierwszy trener MKS. Podczas obozu kaliszanie trenowali aż trzy razy dziennie. Zajęcia przed południem miały na celu poprawić skoczność i wytrzymałość, po południu ekipa z grodu nad Prosną ćwiczyła już z piłkami, a treningi wieczorne były indywidualne. – Jestem bardzo zadowolony z mojego zespołu, cała drużyna solidnie przykładała się do ćwiczeń – mówi uśmiechnięty Marian Durlej.

W drugiej fazie przygotowań kaliszanie pracują nad zgraniem. – Właśnie rozpoczęliśmy ćwiczenia ze stałymi fragmentami gry, próbujemy atakować ze środka, a także z szóstej strefy – dodaje szkoleniowiec MKS. Mocną stroną zawodników znad Prosny będzie obrona. – Musimy włożyć więcej wysiłku w obronę, bo ten element w ubiegłym sezonie nam nie wychodził. Trzeba popracować także nad dokładnym dograniem piłki do rozgrywającego, tuż po obronie – uważa Durlej.

Siatkarze z najstarszego miasta w Polsce mają także nowego kapitana. Został nim Patryk Spychała, który do Kalisza trafił w ubiegłym sezonie z Czarnych Wirex Rząśnia. – Zostałem wybrany w wyniku losowania, które zorganizował nasz trener. Cieszę się, że koledzy mi zaufali. W swojej karierze byłem już kapitanem, więc myślę, że wywiążę się w pełni z obowiązku – mówi rozgrywający MKS-u.Aby lepiej przygotować się do nadchodzących rozgrywek ligowych, zespół z Kalisza zorganizuje turniej w dniach 9-10 września. W tej imprezie oprócz gospodarzy wystąpią także spadkowicz z PlusLigi, Siatkarz Wieluń oraz młoda drużyna Skry Bełchatów. Kaliszanie planują także rozegranie meczu kontrolnego z Gwardią Wrocław. – Wszystkie turnieje i sparingi są jeszcze w fazie ustaleń – zakończył Marian Durlej.

źródło: inf. własna, Nowe Fakty Kaliskie

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved