Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Frauke Dirickx: Pomogę drużynie w walce o mistrzostwo

Frauke Dirickx: Pomogę drużynie w walce o mistrzostwo

fot. archiwum

Belgijska rozgrywająca Frauke Dirickx, która od przyszłego sezonu będzie broniła barw dąbrowskiego MKS-u, może poszczycić się pokaźną kolekcję medali i trofeów z parkietów całej Europy. Teraz zapowiada walkę o kolejny, tym razem pochodzący z Polski.

Jak się okazuje, była gwiazda ligi włoskiej i zdobywczyni drugiego miejsca w Lidze Mistrzyń z tureckim Fenerbahce Acibadem Stambuł nie wizytuje Polski po raz pierwszy w swoim życiu. – Grałam z reprezentacją Belgii parę spotkań w Polsce, byłyśmy tu także na mistrzostwach Europy, także już miałam okazję poznać ten kraj.

Dlaczego właśnie polska liga i dąbrowski MKS jest kolejnym przystankiem Frauke Dirickx, Belgijki w bogatej sportowej karierze? – W Dąbrowie Górniczej stworzony został młody, bardzo zdolny zespół i uznałam, że chętnie spróbuję gry w waszym kraju i pomogę swojej drużynie w walce o mistrzostwo. Poza tym uważam, że polska liga siatkarska jest jedną z najlepszych w Europie, na pewno pod względem organizacji – oceniła siatkarka.

Zawodniczka ma już za sobą pierwsze treningi w Dąbrowie Górniczej. – Wszystkie dziewczyny były dla mnie bardzo miłe. Podczas pierwszych zajęć starałyśmy się jak najlepiej poznać, dlatego treningi były dla mnie pozytywnym doświadczeniem i nie stresowałam się nimi w ogóle – mówiła Belgijka. Poruszając temat nowych znajomości Dirickx, trudno nie wspomnieć o zawodniczce Tauronu MKS, którą doświadczona rozgrywająca już zdążyła bardzo dobrze poznać, czyli przyjmującej Charlotte Leys. Młoda Belgijka po dobrych występach w Centrostalu Bydgoszcz postanowił kontynuować swoją przygodą z polską siatkówką w Dąbrowie Górniczej. – Rzeczywiście, znam Charlotte bardzo dobrze, ponieważ gramy w reprezentacji Belgii. W tym sezonie postaram się jej przekazywać cenne rady i uwagi tak jak dotychczas. Mam nadzieję, że stanie się klasową zawodniczką i pomoże zarówno naszemu polskiemu klubowi, jak i reprezentacji. Ona pokazała już w poprzednim sezonie spędzonym w polskiej lidze, że bardzo dobrze sobie radzi i już w tym wieku jest bardzo dobrą zawodniczką. Jeśli tylko będzie ciężko pracować, zasłuży na grę w pierwszej szóstce – komplementowała swoją koleżankę zawodniczka.Na pytanie o nazwisko pierwszej rozgrywającej Tauronu MKS w przyszłym sezonie siatkarka odparła krótko i ze śmiechem: – Nie wiem… Zobaczymy. W przebudowanym zespole Waldemara Kawki pozycja rozgrywającej jest niezwykle silnie obsadzona, dlatego w przyszłym sezonie można spodziewać się wyrównanej rywalizacji Dirickx i Magdaleny Śliwy o miejsce w meczowej szóstce.

* rozmawiał Michał Kaczmarczyk (SportoweFakty.pl)

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved