Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > AZS Białystok będzie bronić tytułu w Gorzowie

AZS Białystok będzie bronić tytułu w Gorzowie

fot. archiwum

Mistrzostwa Polski AZS będą pierwszym sprawdzianem formy dla białostockiego zespołu występującego w PlusLidze Kobiet. W tym roku pięć drużyn spotka się w hali przy ulicy Czereśniowej w Gorzowie Wielkopolskim by walczyć o tytuł mistrza Polski AZS-ów.

Dawniej ów turniej nazywał się Akademickimi Mistrzostwami Polski. Tytuł imprezy zmieniono, by podkreślić, że rywalizują w niej wyczynowe sekcje AZS-ów.

Białostocki AZS broni złotych medali i jest zdecydowanym faworytem zawodów. Niemniej przeciwnicy na pewno nie padną na kolana przed osłabioną ekipą Wiesława Czai.

Oprócz ekipy ze stolicy Podlasia w turnieju zagrają także:
– AZS UE Kraków (I liga z nazwą "Armatura Eliteski", w poprzednim sezonie 4. miejsce)
– AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (I liga, w poprzednim sezonie 5. miejsce)
– AZS Politechniki Śląskiej Gliwice (II liga, w poprzednim sezonie 11. miejsce w I lidze i spadek)
– AZS AWF Warszawa (II liga, w poprzednim sezonie 7. miejsce w grupie trzeciej)Jesteśmy w ciężkim treningu, ale i tak wypadałoby po prostu ten turniej wygrać – mówi Czaja. – W turnieju zagrają Branka Nikić i Ewelina Toborek, które sprawdzamy. To dla nich okazja, by pokazać swoje umiejętności, choćby w meczach z teoretycznie słabszymi rywalami. Na pewno nie zatrudnimy nikogo tylko dlatego, by liczba siatkarek się zgadzała.

Ze względu na małą ilość zespołów mistrzostwa rozegrane zostaną systemem każdy z każdym. Pierwsze spotkania odbędą się w piątek, ostatnie w niedzielę. W białostockim AZS-ie wciąż brakuje kadrowiczek: Polki Aleksandry Kruk, Czeszki Lucie Muhlsteinovej oraz reprezentantek Trynidadu i Tobago Sinead Jack i Channon Thompson.

źródło: plusligakobiet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, II liga kobiet, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved