Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Amerykanie i Kanadyjczycy w półfinałach mistrzostw strefy NORCECA

Amerykanie i Kanadyjczycy w półfinałach mistrzostw strefy NORCECA

fot. archiwum

Trzeci dzień mistrzostw strefy NORCECA siatkarzy nie owocował w niespodzianki. Bezpośredni awans do półfinałów uzyskali Kanadyjczycy i Amerykanie. O awans do czołowej czwórki turnieju zagrają jeszcze Portoryko z Trynidadem i Tobago oraz Meksyk z Kubą.

Grupa A:

W trzecim dniu rozgrywek mistrzostw strefy NORCECA siatkarzy, swoje pierwsze zwycięstwo odnieśli Meksykanie, którzy w trzech setach pokonali siatkarzy z St. Lucia i ostatecznie z trzeciego miejsca w grupie będą walczyć o awans do półfinału. – Na papierze jesteśmy zwycięzcami, ale dalecy jesteśmy od szczytowej formy. Musimy lepiej się przygotować do jutrzejszego meczu – powiedział kapitan zespołu z Meksyku, Gerardo Contreras.

Meksyk – St. Luica 3:0
(25:16, 25:14, 25:22)Składy zespołów:
Meksyk: Herrera (11), Cordova (4), Contreras (13), Aguilera (4), Barajas, Quinones (9), Medina (libero) oraz Ramirez (4), Guerrero (4), Vargas (3) i Macias (1)
St. Lucia: Clercent (6), Armstrong (8), Williams (4), Bisstte (7), Mongroo (1), Octave J. (8). oraz Tertullien (libero)

Swoje trzecie zwycięstwo w turnieju odnieśli Kanadyjczycy, którzy tym razem bez straty seta pokonali gospodarzy mistrzostw – Portorykańczyków. To dało im pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do półfinału. Najskuteczniejszym zawodnikiem w całym spotkaniu był Kanadyjczyk – Gavin Schmitt, który zdobył dla swojej drużyny 19 punktów.

Kanada – Portoryko 3:0
(25:17, 25:20, 25:17)

Składy zespołów:
Portoryko: Rivera J. (7), Figueroa (10), Muniz (7), Escalante (3), Ortiz (1), Morales (4), Berrios (libero) oraz Rivera V. (8), Goas, Cruz (4) i Sanchez (1)
Kanada: Simac (4), Schneider (1), Van Lankvelt (7), Brinkman (5), Schmitt (19), Winters (9), Lewis (libero) oraz Gaumont (1) i Howatson


Grupa B:

Siatkarze Trynidadu i Tobago, dzięki zwycięstwu nad Kostaryką, zajęli trzecie miejsce w grupie B. Szczególnie zacięta walka o punkty rozegrała się w secie pierwszym i trzecim, w których reprezentacja Kostaryki pokazała, że nie można ich lekceważyć. – Naszym celem był awans do ćwierćfinału. Kostaryka popełniała błędy, a my to wykorzystaliśmy – powiedział Nolan Tash, kapitan Trynidadu i Tobago, którego drużyna zagra o półfinał z Portoryko.

Trynidad i Tobago – Kostaryka 3:0
(26:24, 25:17, 28:26)

Składy zespołów:
Trynidad i Tobago: Davis (6), Tash (15), Ali (3), Stewart (7), Blake (8), Honore (21), Mahadeo (libero) oraz Pena, Legall i Morrison (1)
Kostaryka: Rodriguez (4), Fernandez, Suarez (9), Smith (8), Alvarez (4), Zumbado (4), Acuna (libero) oraz Calderon (5), White (1), Queasada, Sanchez i Cruz

Niepokonani Amerykanie wygrali pojedynek na szczycie w grupie B, co dało im pierwsze miejsce i bezpośredni awans do półfinału. Tym razem trafiło na Kubańczyków, którzy zajmując drugie miejsce, będą musieli wygrać pojedynek ćwierćfinałowy z Meksykanami, aby znaleźć się w najlepszej czwórce mistrzostw. – Gratuluję Amerykanom, którzy byli dzisiaj lepsi w każdym elemencie. My nie potrafiliśmy dostosować się do ich rytmu gry – powiedział po spotkaniu trener Kubańczyków, Orlando Samuels.

USA – Kuba 3:1
(24:26, 25:23, 25:23, 25:17)

Składy zespołów:
USA: Anderson (23), Patak (7), Lee (10), Lotman (13), Hansen (2), Holt (11), Lambourne (libero) oraz Millar i Staley (8)
Kuba: Leon (19), Perdomo (1), Camejo (3), Bell (12), Hierrezuelo (11), Hernandez (14), Gutierrez (libero) oraz Leyva, Mesa (3) i Diaz

źródło: inf. własna, norceca.org

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-09-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved