Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sparingowy remis Avii i KPS-u

Sparingowy remis Avii i KPS-u

Dwa sparingi jednego dnia rozegrały KPS Jadar i Avia Świdnik. Pierwszy mecz po pięciu setach padł łupem siatkarzy z Siedlec, zaś drugi pojedynek zakończył się zwycięstwem 4:0 skipy ze Świdnika. Zespoły przygotowują się do zmagań w I i II lidze.

Pierwsze dwie partie bez większych problemów wygrali przeważający zgraniem i doświadczeniem zawodnicy Avii. W trzecim secie na zmiany zdecydował się trener siedlczan Maciej Nowak – na parkiecie zameldowali się Wojciech Ranecki i niespodziewanie na pozycji libero Paweł Łęgowski, który bardzo dobrze odnalazł się w nowej roli, broniąc wiele trudnych piłek. Kolejne trzy odsłony należały już do gospodarzy, którzy wygrali je bez większych przeszkód. W spotkaniu nie wystąpił leczący drobny uraz stopy pierwszy libero KPS-u Paweł Kowal.

Avia mogłaby grać razem z zawiązanymi oczami, nasi zawodnicy na razie nie są jeszcze zgrani – powiedział menedżer gospodarzy Paweł Burzec.

KPS Jadar Siedlce – ASPS Avia Świdnik 3:2
(13:25, 18:25, 25:14, 25:21, 15:8)

Jadar: Wroński, Bucki, Kowalczyk, Chwastyniak, Zbierski, Jasiński, Zbucki (libero), oraz Walczykowski, Ranecki, Łęgowski (libero)
Avia: Milewski, Kaźmierski, Baranowski. Pawłowski, Jarosz, Guz, Rarak (libero)

W meczu rewanżowym świdniczanie nie dali szans gospodarzom, odnosząc zwycięstwa we wszystkich czterech umówionych partiach. Siatkarze KPS zawodzili w przyjęciu, dało o sobie znać ogromne zmęczenie podopiecznych Macieja Nowaka.

Zagraliśmy bardzo słabo i na razie chyba nie możemy być dumni z jakiegokolwiek elementu, ale jest jeszcze trochę czasu, żeby to dopracować – powiedział atakujący gospodarzy Jakub Bucki.Poza tym, były to nasze pierwsze sparingi, jakie rozegraliśmy w takim składzie, więc bardziej martwiące byłoby, gdybyśmy grali bezbłędnie.

KPS Jadar Siedlce – Avia Świdnik 0:4
(22:25, 18:25, 22:25, 19:25)

Jadar: Wroński, Bucki, Kowalczyk, Chwastyniak, Zbierski, Jasiński, Łęgowski (libero), oraz Walczykowski, Obuchowicz, Ranecki

źródło: kps.siedlce.pl