Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Resovia pracuje nad techniką i siłą

Resovia pracuje nad techniką i siłą

fot. archiwum

Dwunastu siatkarzy Resovii od czterech tygodni przygotowuje się do nadchodzącego sezonu. -  Intensywność i objętość treningów są duże, nic dziwnego, że zawodnicy odczuwają już trochę trudy przygotowań - mówi trener Andrzej Kowal.

Obecność dwunastu graczy podczas tej fazy przygotowań pozwala sztabowi szkoleniowemu na możliwość ćwiczenia fragmentów gry. Nadal jednak przygotowania zespołu skupiają się na wypracowaniu siły oraz poprawie techniki. – Generalnie nadal pracujemy nad siłą. Ponieważ wśród trenujących przeważają młodzi siatkarze, dlatego – właśnie z myślą o nich – dużo jest elementów technicznych – zdradził Andrzej Kowal.

Rzeszowianie mają już na swoim koncie sparing z reprezentacją Algierii. W wygranym w pięciu setach spotkania okazję do sprawdzenia się otrzymali młodzi siatkarze. – W dwóch ostatnich setach grała sama młodzież wzmocniona Tomkiem Józefackim – powiedział trener rzeszowian. Nie będzie to jedyny sprawdzian Resovii przed rozpoczęciem nowego sezonu. Ekipa z Podkarpacia zmierzy się w najbliższych dniach z Wandą Kraków oraz dwukrotnie ze Skrą Bełchatów. Rzeszowianie wystąpią również w turniejach towarzyskich, między innymi w Memoriale Jana Strzelczyka, w którym to zespół ma pojawić się już w komplecie.

źródło: nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved