Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Przed nami Wielki Finał Pucharu Kinder + Sport 2011

Przed nami Wielki Finał Pucharu Kinder + Sport 2011

fot. archiwum

Kolejny sezon największej imprezy siatkarskiej na świecie dla dzieci dobiega końca. Po kolejnych etapach rozgrywek na Wielki Finał Pucharu Kinder + Sport w Zabrzu przyjadą najlepsze drużyny z całego kraju. Turniej finałowy odbędzie się już w najbliższy weekend.

Jak co roku na początku września do Zabrza zawitają zwycięzcy ogólnopolskich eliminacji rozgrywek o Puchar Kinder + Sport. To już czwarty rok młodzi siatkarze walczą o puchary i nagrody ufundowane przez patrona programu mini siatkówki firmę Ferrero. Tegoroczny finał zostanie rozegrany w dniach 3-4 września.

Eliminację do wielkiego finału były rozgrywane w całej Polsce. Najważniejszym ich etapem były finały wojewódzkie, z których wyłoniono finalistów. Dodatkową szansę dostały zespoły z drugich miejsc, które walczyły w rozgrywkach makroregionalnych.

W tym roku pobity został po raz kolejny rekord ilości zawodników i klubów biorących udział w rozgrywkach o Puchar Kinder + Sport. W tegorocznych zawodach wzięło udział w sumie 28 043 zawodników, w tym 12 352 chłopców i 15 691 dziewczynek. Reprezentowali oni barwy 6627 drużyn z całego kraju. Warto zauważyć, że młodzi sportowcy reprezentują niemal cały kraj. Zauważalna jest również tendencja, że opieką nad najmłodszymi adeptami siatkówki zajmują się również uznane siatkarskie marki jak AZS Olsztyn czy Resovia Rzeszów.Na rosnącą każdego roku popularność turnieju ma na pewno wpływ atrakcyjność głównych nagród. W latach ubiegłych młodzi sportowcy wyjeżdżali m.in. do Włoch na spotkania z ambasadorem turnieju Sebastianem Świderskim, na mecze reprezentacji Polski podczas mistrzostw świata, mieli okazję do spotkania z kadrą narodową.

W tym roku główną nagrodą dla najlepszych będzie wyjazd do Pragi na mistrzostwa Europy w siatkówce mężczyzn. Dodatkowo po drodze do Czech młodzi siatkarze spotkają się z zawodnikami mistrza Polski – PGE Skry Bełchatów, którzy poprowadzą zajęcia treningowe.

Niesamowitym wydarzeniem, będzie, podobnie, jak co roku wizyta znanych siatkarzy na finale turnieju. W tym roku, w niedzielę 4 września kibicować młodym siatkarzom będą v-ce mistrzowie świata i mistrzowie Europy – Paweł Zagumny oraz Piotr Gacek (obaj reprezentują barwy ZAKSY Kędzierzyn-Koźle).

W tym roku, ze względu na walkę o miejsce w kadrze na mistrzostwa Europy, w Zabrzu zabraknie ambasadora turnieju Sebastiana Świderskiego. Sebastian planuje spotkanie ze zwycięzcami, jeśli okoliczności pozwolą w Pradze. Zresztą swoją walką o powrót do kadry chce dać przykład młodym siatkarzom i siatkarkom, o czym mówił niedawno w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej". – Nie chcę w ten sposób kończyć kariery, pokonany przez urazy. Jestem ambasadorem Kinder+Sport muszę dać dobry przykład. Chcę pokazać dzieciakom, że można wrócić, będąc nawet w najtrudniejszej sytuacji, a miłość do sportu potrafi przełamać wszystkie bariery i nic nie powstrzyma zawodnika przed powrotem.

Zapowiadają się po raz kolejny wielkie emocje, które co roku towarzyszą finałom Kinder + Sport. Oprócz nagrody głównej na uczestników czeka również szereg nagród rzeczowych, ufundowanych przez sponsora rozgrywek firmę Ferrero.

W dniach finałów planowana jest nowa odsłona strony www.kindersport.pl , na której już niedługo znajdą się pomoce i materiały szkoleniowe, przygotowane z udziałem Sebastiana Świderskiego i trenera Krzysztofa Felczaka (MOS Wola Warszawa, Akademia Polskiej Siatkówki).

Organizatorem turnieju jest Polski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z okręgowymi związkami, Fundacją Polska Siatkówka oraz JM Marketing Group. Głównym partnerem turnieju o Puchar Kinder + Sport jest firma Ferrero, natomiast organizatorem akcji są agencja reklamowa Communication Unlimited i JM Marketing Group.

Patronat Honorowy nad rozgrywkami Kinder + Sport sprawują Minister Sportu i Turystyki oraz Minister Edukacji Narodowej.

Program Wielkiego Finału Pucharu Kinder + Sport 2011

Miejsce rozgrywek:
Hala sportowa MOSiR w Zabrzu, ul. Matejki 6

Program turnieju:
sobota, 3 września 2011
9:30 – 13:00 – gry turniejowe dziewcząt i chłopców (I etap)
15:00 – 20:00 – gry turniejowe dziewcząt i chłopców (II etap)

niedziela, 4 września 2011
9:00 – 13:00 – gry turniejowe dziewcząt i chłopców (III etap)
13:00 – 15:00 – mecze finałowe dziewcząt i chłopców
15:15 – 16:00 – oficjalne zakończenie, rozdanie nagród

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved