Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ juniorek: Pilarek i Kozińska odpadły w II rundzie kwalifikacji

MŚ juniorek: Pilarek i Kozińska odpadły w II rundzie kwalifikacji

Na II rundzie kwalifikacji zakończyły swój udział w mistrzostwach świata juniorek w siatkówce plażowej Sylwia Pilarek i Martyna Kozińska. Polki w kanadyjskim Halifax wygrały 2:0 z Kazaszkami oraz przegrały z niemieckim duetem Aulenbrock / Schneider 1:2.

Przed tym turniejem Sylwia Pilarek i Martyna Kozińska nie miały zbyt wielu okazji do zaprezentowania się razem w grze. Do tej pory Kozińska występowała bowiem w parze z Agatą Oleksy. Mimo to, na inaugurację mistrzostw świata, Polki nie miały problemów z pokonaniem kazachskiej pary Bogatu/Pilipienko. Pewnie wygrały dwa sety, kolejno do 16 i 15. Zwycięstwo dało biało-czerwonym przepustkę do drugiej rundy kwalifikacji, w której Pilarek i Kozińska miały powalczyć o awans do turnieju głównego.

Niestety, w starciu z Niemkami górą okazały się nasze zachodnie sąsiadki. Polki dobrze rozpoczęły mecz, zwyciężając w pierwszym secie 21:17. W drugiej partii rozstawione w kwalifikacjach z numerem drugim Aulenbrock i Schneider pokazały jednak swoją wyższość i dosłownie rozgromiły polskie siatkarki, wygrywając bardzo wysoko 21:6. Mimo tak miażdżącej przewagi rywalek Polki zdołały się pozbierać. Trzecia odsłona była już bardziej wyrównana, ale znów zwycięska dla reprezentantek Niemiec. Para Aulenbrock/Schneider wygrała tym razem 15:12, a w całym spotkaniu triumfowała 2:1. Tym samym Sylwia Pilarek i Martyna Kozińska zakończyły już swój udział w mistrzostwach.