Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Mauro Berruto: Poziom turnieju był bardzo wysoki

Mauro Berruto: Poziom turnieju był bardzo wysoki

fot. archiwum

Trener reprezentacji Włoch, Mauro Berruto nie ukrywał radości po ostatnim spotkaniu rozegranym przez jego drużynę w trakcie IX Memoriału Wagnera. Jego podopieczni stanęli na najwyższym stopniu podium, a trzech z nich odebrało indywidualne wyróżnienia.

Jak czuje się pan jako zwycięzca Memoriału Wagnera?

Mauro Berruto:Miło jest wygrać taki turniej, ponieważ jego poziom sportowy był bardzo wysoki. Mecze, jakie tutaj rozegraliśmy, to nie były spotkania towarzyskie. Jestem bardzo zadowolony, że wygrywaliśmy i wygraliśmy cały turniej. Będę szczęśliwszy, wracając do Włoch, wiedząc, że zobaczyłem na boisku w grze dwóch bardzo ważnych zawodników Parodiego i Zaytseva.

Ostatni z wymienionych przez pana graczy kilka dni temu doznał poważnej kontuzji. Jak to się stało, że w trakcie niedzielnego meczu rozegrał całe spotkanie?Dziewięć dni temu Ivan doznał urazu prawej kostki. W niedzielę rozegrał całe spotkanie i wygląda na zdrowego, za co chciałem podziękować mojemu sztabowi medycznemu oraz fizjoterapeutom. Wykonali świetną pracę. To jest dla mnie największe zwycięstwo w trakcie tego turnieju. Jestem szczęśliwy z powodu wygranych meczów, ale dla mnie największym znakiem zapytania było, czy na mistrzostwach Europy będę mógł skorzystać ze wszystkich zawodników.

Jak wygląda z kolei sytuacja w przypadku Simone Parodiego?

Mogę powiedzieć, że to jest dla mnie kolejny cud, że ten zawodnik pojawił się na boisku. Cztery i pół miesiące temu doznał urazu kolana i przeszedł poważną operację. Z pewnością pomoże on mojej drużynie w trakcie meczów rozgrywanych w Innsbrucku.

Za kilka dni rozpoczynają się mistrzostwa Europy. Wygraliście turniej rozgrywany w Katowicach. Czy pomoże wam to w trakcie zbliżającego się czempionatu?

– O tak, wygrana tutaj jest bardzo przydatna, do Austrii polecimy jako zwycięzcy. Naszym celem jest, aby przyjechać na pierwszy mecz mistrzostw w najlepszej możliwej formie fizycznej i mentalnej.

* rozmawiała Anna Jabłczyk (przegladligowy.com)

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved