Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Lotos Trefl Gdańsk pierwszym sparingpartnerem olsztynian

Lotos Trefl Gdańsk pierwszym sparingpartnerem olsztynian

fot. archiwum

Dwa tygodnie - właśnie tyle minęło od pierwszego spotkania drużyny Indykpolu AZS Olsztyn. Czas sprawdzić jak idą przygotowania do zbliżającego się sezonu PlusLigi. Pomoże w tym sparing z beniaminkiem PlusLigi - Lotosem Trefl Gdańsk.

W sobotę 3 września 2011 r. w iławskiej hali sportowo-widowiskowej rozegrany zostanie towarzyski mecz Indykpol AZS Olsztyn – Lotos Trefl Gdańsk. Początek spotkania o godzinie 18:00. Pojedynek ma dać odpowiedź na jakim etapie przygotowań są obie drużyny. Warto zaznaczyć, że Lotos Trefl Gdańsk przygotowania do sezonu rozpoczął już 1 sierpnia, więc dwa tygodnie wcześniej niż Indykpol AZS.

Pracujemy naprawdę solidnie – przyznaje trener olsztynian, Tomaso Totolo.Podążamy programem takim, jaki sobie założyliśmy. Mogę nawet powiedzieć, że robimy wszystko z przyspieszeniem, bo chłopaki po wakacjach wrócili w dobrej formie fizycznej i tutaj nie musimy zaczynać wszystkiego od podstaw. Pracujemy bardzo dobrze. Mam nadzieję, że będziemy to kontynuować w kolejnych etapach.

Szkoleniowiec Indykpolu AZS twierdzi, że najbliższe spotkanie w Iławie będzie kolejnym krokiem w przygotowaniach drużyny do sezonu PlusLigi. – Mecz w Iławie to taki kolejny krok do przodu w naszych przygotowaniach. Będzie to start drugiego etapu przygotowań – mówi Totolo.W składzie olsztynian nie zobaczymy jeszcze obcokrajowców – Guillermo Hernán, Metodi Ananiew i Igor Yudin nadal przebywają na zgrupowaniach swoich reprezentacji. Podobnie jest w zespole Lotosu Gdańsk. Mikko Oivanen i Matti Hietanen znaleźli się w 14-osobowym składzie reprezentacji Finlandii, która zagra w zbliżających się mistrzostwach Europy. Warto wspomnieć, że szkoleniowcem gdańszczan jest Grzegorz Ryś – były trener olsztynian, z którymi dwukrotnie zdobył wicemistrzostwo Polski (w 2004 i 2005 roku).

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved