Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Jan Svoboda: Najważniejsza jest postawa siatkarzy

Jan Svoboda: Najważniejsza jest postawa siatkarzy

fot. archiwum

W niedawno zakończonym Memoriale Wagnera kadra Czech zajęła trzecie miejsce, wygrywając po drodze z biało-czerwonymi 3:0. Teraz podopiecznych Jana Svobody czeka ostatni szlif przed ME. - Najważniejsza jest postawa siatkarzy - mówi szkoleniowiec.

Czy turniej w Katowicach spełnił pana oczekiwania szkoleniowe?

Jan Svoboda: Oczywiście, że spełnił. To najlepszy turniej towarzyski w Europie. Rywalizacja z Rosją, Włochami i Polską to dla nas same korzyści. Memoriał Huberta Wagnera był dla nas próbą generalną przed mistrzostwami Europy. Nie graliśmy ani w Lidze Europejskiej, ani w Lidze Światowej, dlatego rywalizacja z tak silnymi ekipami była bardzo ważna.

Zajęcie trzeciego miejsca w tym turnieju jest dla zespołu Czech satysfakcjonujące?Uważam, że trzecia lokata wśród tak silnych ekip jest bardzo dobra. Dla mnie jednak znacznie istotniejszą sprawą jest styl gry drużyny, który został zaprezentowany.

Mecz z zespołem Polski wygraliście zdecydowanie. To zasługa waszej znakomitej dyspozycji, czy raczej słabości gospodarzy turnieju?

– Myślę, że my zagraliśmy bardzo dobrze i postawiliśmy Polakom twarde warunki, dlatego podopiecznym Anastasiego grało się niezwykle trudno. Atakowaliśmy i wywieraliśmy presję na rywalu i to przyniosło efekt. Bardzo podobna sytuacja miała miejsce w naszym pojedynku przeciwko Rosji. Tyle tylko, że to my byliśmy pod obstrzałem i nie potrafiliśmy się przeciwstawić.

Jesteście wymieniani jako jeden z kandydatów do najlepszej czwórki mistrzostw. Jak wy sami oceniacie swoje szanse?

– Jako trener nie chciałbym oceniać naszych szans na konkretne miejsce. Dla mnie najważniejsza jest postawa siatkarzy. Bardzo chciałbym, byśmy zagrali tak, jak na mistrzostwach świata, które były rozgrywane ostatnio w Italii. Styl gry był tam naszą siłą i jeśli zagramy podobnie, wynik też powinien być zadowalający.

Której drużyny obawiacie się najbardziej i nie chcielibyście jej spotkać w drodze do podium?

– W tej chwili przygotowuję swój zespół do spotkań z Estonią i Portugalią, bo to będą dla nas bardzo istotne mecze. Jeśli awansujemy dalej, a wierzę, że tak będzie, trafiamy na grupę praską. W Pradze zagrają Bułgaria, Polska, Niemcy i Słowacja, a to już chyba nie wymaga komentarza. Każda z tych ekip może wygrać grupę i każda może odpaść. Los nam przydzieli rywali, a my będziemy walczyć o zwycięstwo.

* rozmawiał Marek Knopik
* więcej w serwisie sportowefakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved