Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Morze Bałtyk przygotowuje się do sezonu

II liga M: Morze Bałtyk przygotowuje się do sezonu

fot. archiwum

Drużyna Morza Bałtyk do nadchodzącego sezonu przygotowuje się na własnych obiektach. Działacze szukają jeszcze trenera oraz wzmocnień, szczególnie na pozycji środkowego. Początek II-ligowych rozgrywek zaplanowano na 24 września.

Poprzedni sezon nie był zbyt udany dla szczecińskiej drużyny. Zupełnie nowy zespół dowodzony przez niedoświadczonego szkoleniowca – Michała Dolińskiego z trudem utrzymał się w drugiej lidze. Nadchodzące rozgrywki mają być lepsze dla Morza Bałtyk, a mieszanka doświadczonych i młodych graczy powinna sprawić, że drużyna osiągnie lepszy wynik niż w minionym sezonie.

W składzie zachodniopomorskiego teamu doszło do sporych roszad kadrowych. Z zawodników, którzy bronili barw szczecińskiej drużyny w poprzednim sezonie, zostali jedynie: Damian Musielak (libero) oraz Artur Wierzbicki (przyjmujący/atakujący). Do zespołu dołączyli siatkarze mający już wcześniej na swoim koncie występy w Morzu Bałtyk, czyli Tomasz Cichosz, Paweł Kolec, Daniel Zabłocki oraz Łukasz Jakowczyk. Dodatkowo z Espadonu Błyskawicy Szczecin – który w minionym sezonie nieudanie walczył o awans do II ligi – dołączyli także Adam Tołoczko, Piotr Lemańczyk i Tomasz Adamczyk. Nowymi twarzami w zespole są również Piotr Nowak (rozgrywający), który ostatnio uczył się w SMS-ie Świnoujście oraz wychowanek OPP Kołobrzeg, Dawid Proskórnicki (przyjmujący).

W pierwszym okresie przygotowań zajęcia z zawodnikami prowadzili duet trenerski Waldemar Kuczewski i Tomasz Nowak. Jednak w klubie trwają intensywne poszukiwania szkoleniowca, który poprowadziłby Morze Bałtyk w trakcie ligowego sezonu. Poza tym działacze szukają jeszcze wzmocnień, szczególnie na środek bloku.Pierwsze spotkanie w ramach II-ligowych rozgrywek szczecinianie rozegrają na własnym parkiecie. Już 24 września w hali SDS podejmą jednego z faworytów do wywalczenia awansu na zaplecze najwyższej klasy rozgrywkowej – Sobieskiego Żagań, którego barw broni jeden z byłych zawodników Morza Bałtyk – Adrian Milczarek.

źródło: inf. własna, morzebaltyk.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved