Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Gedania wraca do Gdańska

Gedania wraca do Gdańska

fot. archiwum

Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Po trwającej trzy lata emigracji zespół Gedanii na dobre wraca do Gdańska. Przypomnijmy, że kiedy drużyna wywalczyła awans do ekstraklasy przeniosła się na Kaszuby, do Żukowa.

Kiedy w 2008 roku drzwi do PlusLigi stały otworem przed Gedanią z powodów finansowych zaczął się jej rozbrat z Gdańskiem. Klub został przygarnięty przez miasto Żukowo, gdzie znalazła się hala i sponsorzy umożliwiający grę w najwyższej lidze. Zespołowi wiodło się różnie, mimo zaskakującego ósmego miejsca w pierwszym sezonie, Gedanii nie udało się na dłużej zagościć w ekstraklasie, a w przyszłym sezonie będzie mierzyła się z przeciwniczkami w ramach rozgrywek II ligi, co wiąże się z brakiem wsparcia ze strony miasta. – Współpraca z klubem i sponsoring drużyny kosztował nas w poprzednich latach około 200 tysięcy złotych – komenuje Jerzy Żurawicz, burmistrz Żukowa. – Promocja, jaką w ten sposób uzyskiwało miasto, spełniała swoje zadania, gdy Gedania grała w PlusLidze. W niższej klasie to już zbyt wysoka kwota dla samorządu, a przedsiębiorcy nie kwapili się do sponsorowania drużyny. Chcemy promować własnych sportowców, dlatego będziemy wspierać drużynę piłki ręcznej GKS Żukowo, która została zgłoszona do rozgrywek II ligi na najbliższy sezon.

Nie oznacza to końca siatkarskich emocji w kaszubskim mieście. Do rozgrywek III ligi seniorek zgłoszony został Gminy Klub Sportowy Wieżyca 2011 Stężyca. Kadrę szkoleniową tworzą Grzegorz Wróbel, znany z prowadzenia Gedanii zarówno na szczeblu juniorskim, jak i w PlusLidze, a także Maciej Stefanowski, trener Troyana Chmielno. To właśnie na kilkunastu wychowankach obu szkoleniowców oparta będzie młoda kadra drużyny. – Chcemy popularyzować tę dyscyplinę i stworzyć drużynę, w której w przyszłości będą mogły występować uczennice klas sportowych o profilu siatkarskim działające w naszej gminie – mówi Mariusz Dułak, prezes klubu. – Stawiamy przed sobą ambitne, choć realne cele sportowe i już w pierwszym sezonie chcemy wywalczyć awans do drugiej ligi.

Stężyczanki mają już za sobą pierwszy trening. Rozgrywki ligowe rozpoczną pod koniec roku – grać będą w stężyckiej hali widowiskowo-sportowej.źródło: Dziennik Bałtycki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved