Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adrian Gontariu: PlusLiga przyciągnęła mnie poziomem

Adrian Gontariu: PlusLiga przyciągnęła mnie poziomem

fot. archiwum

- Chcę dobrze wywiązać się z kontraktu i nie zawieść zespołu - mówi Przeglądowi Sportowemu nowy siatkarz Resovii Rzeszów Adrian Gontariu. Zawodnik niebawem zjawi się na Podkapraciu. Jak twierdzi do Polski przyciągnął go poziom rozgrywek.

Adrian Gontariu zdecydował się na zasilenie szeregów Resovii. Wraz z przebudowanym zespołem chce spróbować odnieść jak najlepszy rezultat w końcowej klasyfikacji. Jak sam przyznaje, dla oferty rzeszowian zrezygnował z gry w lidze francuskiej. – Jedną nogą byłem już w lidze francuskiej, w Poitiers. Kiedy już praktycznie miałem podpisać umowę z Francuzami, odezwał się do mnie prezes Asseco Resovii i powiedział, że zespół z Rzeszowa potrzebuje mnie – stwierdził siatkarz.

Decydując się na grę na Podkarpaciu, rumuński zawodnik wiedział, że będzie zmiennikiem. – Rozmawiałem na temat ligi z Gyoergym, który zapewniał mnie, że są to rozgrywki, w których praktycznie każdy mecz cieszy się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Widać również, że zespół z Rzeszowa przyciąga dobrych zawodników, skoro grali tu tacy siatkarze, jak Ryan Millar czy Matej Cernic – zdradził powody swojej decyzji Adrian Gontariu. – Chcę dobrze wywiązać się z kontraktu i nie zawieść zespołu. Jeśli uda nam się stworzyć dobrą atmosferę w drużynie, to już będzie dużym plusem. Musimy postarać się w pierwszej kolejności o dobre relacje między sobą, bo to jest podstawa sukcesów.

Prywatnie zawodnik dobrze zna się z Gyeorgym Grozerem, którego opinia miała pozytywny wpływ na podjęcie decyzji o przeprowadzce na Podkarpacie. Zawodnicy ci jednak na boisku są zupełnie inni. – Jeśli chodzi o sposób gry w ataku, Gyoergy jest z pewnością dużo silniejszy i bardziej dynamiczny. Ma dużo mocniejszy i bardziej efektowny atak. Ja natomiast preferuję szybszą grę, z niższej piłki i z wykorzystaniem bloku – mówi nowy siatkarz Resovii.*Cały wywiad Rafała Myśliwca w Przeglądzie Sportowym.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved