Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Polski środkowy w szwajcarskiej ekstraklasie

Polski środkowy w szwajcarskiej ekstraklasie

fot. archiwum

Marcin Malicki po sezonie spędzonym w Holandii postanowił kontynuować podróż po europejskich klubach. W przyszłym sezonie gracz będzie reprezentował barwy szwajcarskiego Smash 05 Laufenburg, grającego w Nationalliga A.

W zeszłym roku Malicki grał w holenderskim Netwerk STV Tilburg. Beniaminek zdołał utrzymać się w ekstraklasie zajmując 9. miejsce. – Sezon w Holandii wspominam bardzo miło i cieszę się, że mogłem tam grać. Byłem szóstkowym graczem w drużynie, więc jestem zadowolony, bo jest to zawsze nowe doświadczenie. Liga holenderska jest atrakcyjna i stoi na wysokim poziomie – wspomina Marcin Malicki.

Po rozmowach z klubami nie tylko w kraju, ale również za granicą zawodnik wybrał najlepszą ofertę, którą złożyli mu Szwajcarzy. – Laufenburg to mała miejscowość przy granicy z Niemcami, bardzo piękna i malownicza, dookoła usłana górami – opowiada o nowym mieście Marcin Malicki.Cieszę się, gdyż po udanym sezonie w Holandii otrzymałem propozycję z tego klubu i była ona najbardziej konkretna. Szwajcarzy byli zdeterminowani, aby jak najszybciej mieć mnie w drużynie. W rozmowach bardzo pomogła mi moja menadżerka – mówi o szczegółach polski środkowy.

Marcin w trakcie szukania klubu korzystał z gościnności warszawskich trenerów, z którymi mógł spokojnie przygotowywać się do nowego sezonu. – Miałem możliwość przygotowania się z chłopakami z MOS Wola Warszawa, a to dzięki uprzejmości trenerów Wójcika oraz Kruszewskiego – kończy zawodnik.Aktualnie Marcin Malicki trenuje w szwajcarskim Laufenburgu szlifując formę do zbliżającego się nowego sezonu. Pierwszy mecz ligowy zostanie rozegrany już 1 października a drużyna Volley Smash 05 Laufenburg zmierzy się w nim na wyjeździe z Lausanne UC I.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved