Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Po mistrzostwach Europy zmienią zapisy w kontrakcie selekcjonera

Po mistrzostwach Europy zmienią zapisy w kontrakcie selekcjonera

fot. archiwum

- Doszliśmy do wniosku, że po mistrzostwach Europy usiądziemy z Anastasim do rozmów i pomyślimy nad zmianą zapisów w jego kontrakcie - mówi Mirosław Przedpełski. Według nowych zapisów większy nacisk miałby być położony na rozwój mlodych zawodników.

Rozegrany w miniony weekend Memoriał Huberta Wagnera był dla polskich siatkarzy jedną z ostatnich okazji to sprawdzenia formy przed mistrzostwami Europy. Mimo że był to tylko towarzyski turniej trener Andrea Anastasi nie zdecydował się na ogrywanie młodych zawodników, tylko postawił na pewniaków w składzie. Na parkiecie w ogóle nie pojawili się tacy zawodnicy jak Mateusz Mika czy Paweł Zatorski, a Fabian Drzyzga zaliczył jedynie niezbyt długi epizod.

Prezes PZPS, Mirosław Przedpełski, przyznaje, że rozmawiał ze szkoleniowcem na temat ogrywania naszych młodych reprezentantów. – Zastanawialiśmy się nad tą sytuacją i doszliśmy do wniosku, że po EURO usiądziemy z Anastasim do rozmów i pomyślimy nad zmianą zapisów w jego kontrakcie – mówi na łamach „Przeglądu Sportowego” Przedpełski – Teraz jest tak, że zarabia dobrze tylko, gdy uzyskuje dobry wynik. Dlatego trudno się dziwić, że stawia na sprawdzonych graczy. W przyszłości wolelibyśmy, żeby był bardziej skupiony na rozwoju młodych talentów, żeby mógł myśleć o przyszłości polskiej siatkówki. Stąd pomysł ze zmianą umowy i jej przedłużeniem – przyznaje prezes.

* Więcej w dzisiejszym wydaniu „Przeglądu Sportowego”źródło: inf. własna, przegladsportowy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved