Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Michał Kubiak: Wszystko trzeba poprawić

Michał Kubiak: Wszystko trzeba poprawić

fot. archiwum

- Nie można schować głowy w piasek, iść do domu i się popłakać. Trzeba wyjść z tych problemów - powiedział Michał Kubiak po zakończonym w niedzielę Memoriale Huberta Wagnera. - Będziemy walczyć - zapowiada reprezentant Polski.

Choć pierwszy set ostatecznie został przegrany, to nasza gra w meczu z Rosją na początku spotkania układała się dobrze. Co stało się potem?

Michał Kubiak:Zniszczyli nas dzisiaj zagrywką – bez dwóch zdań. W tym momencie jest to najlepszy zespół świata. Trudno gra się przeciwko takiej drużynie, kiedy nie ma się przyjęcia, a oni zrobili wszystko, żeby nam ten element utrudnić.

Rosjanie będą głównym faworytem zbliżających się mistrzostw Europy?Na pewno tak. To, że pokonali Brazylię w finale Ligi Światowej nie było przypadkiem i jak najbardziej będą faworytem tego czempionatu.

Nasze dwa ostatnie medale wielkich imprez (srebro mistrzostw świata w 2006 r. i złoto mistrzostw Europy w 2009) poprzedzały wygrane w Memoriale Huberta Wagnera. Skoro tegorocznego turnieju nie można zaliczyć do udanych, są obawy, czy forma przyjdzie w odpowiednim momencie?

Ja osobiście obaw nie mam. Każdy z nas zrobi wszystko, żeby do tych mistrzostw przygotować się najlepiej jak tylko jest to możliwe i dołożymy wszelkich starań, żeby tak się stało. A czy to się uda? Przyjdzie czas na weryfikację.

Co trzeba poprawić?

Wszystko! Wszystko trzeba poprawić. Po tym turnieju jestem w stanie stwierdzić, że mamy niedoskonałości w każdym elemencie.

Są jakieś pozytywy z tego turnieju?

Dobrze, że teraz przegraliśmy, a nie na mistrzostwach Europy.

Patrząc na was wydaje się, że ta porażka was nie podłamała.

Nie można chować głowy w piasek, iść do domu i się popłakać. Trzeba wyjść z tych problemów, które mamy i zagrać w mistrzostwach tak jak my sami tego chcemy i wszyscy związani z siatkówką.

Wiadomo, że zwycięstwa budują atmosferę w zespole. Czy te niepowodzenia nie wpłyną na was negatywnie?

Nie. Nie przejmujemy się tym. Wiadomo, że wszyscy mamy ambicje i chcielibyśmy wygrywać w każdym meczu, ale tak się nie da. Taki jest sport, trzeba to zrozumieć i przygotować się do tego turnieju, który będzie dla nas najważniejszy.

Jesteście zmęczeni?

Fizycznie tak. Jesteśmy w ciężkim treningu i każdy czuje się troszeczkę podmęczony. Teraz mamy trzy dni wolnego. Przyjdzie czas na regenerację. Z nowymi ambicjami przyjedziemy na zgrupowanie i będziemy walczyć.

Jak spędzicie ostatnie dwa tygodnie?

W środę wieczorem spotykamy się w Spale. Tam zostaniemy do czasu wyjazdu. Mistrzostwa rozpoczynają się 10 września, my tam przyjedziemy 2-3 dni wcześniej.

* więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved