Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Dużo przedsezonowego grania AZS Białystok

Dużo przedsezonowego grania AZS Białystok

fot. archiwum

AZS Białystok niemal skompletował kadrę. Znany jest również plan przygotowań do sezonu. Najpierw Gorzów Wielkopolski, potem Radom, Legionowo, Baranowicze i turniej u siebie. Dziewiąty zespół PlusLigi Kobiet czeka dużo przedsezonowego grania.

Już w czwartek podopieczne trenera Wiesława Czai wyjadą do Gorzowa Wielkopolskiego bronić tytułu akademickich mistrzyń Polski. W składzie znajdą się nowe zawodniczki: Dominika Sieradzan, Elena Kowalenko i Agata Durajczyk, która wróciła z Uniwersjady i trenuje z zespołem. Zabraknie jeszcze kadrowiczek: Aleksandry Kruk, Lucie Muhlsteinovej, Sinead Jack i Channon Thompson. Skład mogą uzupełnić natomiast dwie siatkarki, które starają się o angaż w AZS-ie: serbska przyjmująca Branka Nikić (rok temu również była testowana, ale doznała poważnej kontuzji) oraz Ewelina Toborek. Z byłą środkową TPS Rumia klub prowadzi obecnie negocjacje kontraktowe.

Po „AMP-ach" AZS czeka seria turniejów towarzyskich. W drugi weekend września białostoczanki zagrają w Radomiu. W tej imprezie wystąpi inny zespół z PlusLigi Kobiet – Stal Mielec oraz pierwszoligowe: Jadar AZS Politechnika Radom i Sparta Warszawa.

Tydzień później akademiczki znajdą się w gronie sześciu drużyn rywalizujących w Legionowie. Oprócz AZS-u i gospodyń przygotowujących się do rozgrywek I ligi mają tam zagrać m. in. trzy drużyny z ekstraklasy.W weekend 24-26 września drużyna Wiesława Czai ruszy do Baranowicz. Na Białorusi zagra też miejscowy Atlant, słynna Urałoczka Jekaterynburg i jedna drużyna z Czech lub Słowacji.

Wreszcie, już kilka dni później, 29-30 września AZS sam będzie gospodarzem turnieju o Puchar Prezydenta Białegostoku. Wyjątkowo w czwartek i piątek w stolicy Podlasia wystąpią Urałoczka, prawdopodobnie Mińczanka Mińsk i jeszcze jeden zespół.

Taki termin jest spowodowany tym, że siatkarki Urałoczki w sobotę wracają do Rosji i mają już zarezerwowane bilety. Chcemy zrobić turniej w pełni międzynarodowy. My mielibyśmy być jedynym polskim zespołem. Postaramy się więc o ściągnięcie Mińczanki, a także innej zagranicznej drużyny. Próbowaliśmy zaprosić zespół z Turcji, jednak on ostatecznie nie przyjedzie – mówi dyrektor sportowy AZS-u Sebastian Humbla.

W turnieju w Baranowiczach powinny już wystąpić Jack i Thompson. Niewykluczone natomiast, że Muhlsteinova i Kruk po raz pierwszy w tym sezonie z zespołem zagrają w 1. kolejce PlusLigi Kobiet, na wyjeździe z Atomem Trefl Sopot.

źródło: plusligakobiet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved