Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Andrea Anastasi: Powiedziałem chłopakom kilka mocnych słów

Andrea Anastasi: Powiedziałem chłopakom kilka mocnych słów

fot. archiwum

- Zdaję sobie sprawę, że nie jesteśmy w formie, mamy problemy. Wierzę jednak, że w ciągu kilkunastu dni je rozwiążemy - mówi trener Andrea Anastasi po nieudanym występie reprezentacji Polski w Memoriale Wagnera.

W zakończonym w niedzielę turnieju polscy siatkarze ponieśli komplet porażek. – Powiedziałem chłopakom kilka mocnych słów, przypomniałem, że brązowe medale Ligi Światowej nic już nie znaczą – mówi Andrea Anastasi.Zaczynamy od nowa i wierzę, że w Czechach i Austrii nasza gra będzie wyglądać dużo lepiej.

Szkoleniowiec reprezentacji Polki w wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego” został zapytany również o młodych siatkarzy. – Rozumiem, że Fabian Drzyzga to bardzo obiecujący zawodnik, przyszłościowy, podobnie jak Mika, Karol Kłos czy Paweł Zatorski. Dlatego są z nami. Mają jednak zbyt mało doświadczenia i muszą spokojnie poczekać na swoją szansę – mówi Anastasi. – Nie wolno zapominać, że powinni przejść normalną drogę, a nie iść na skróty. Tak samo było w reprezentacji Włoch z rozgrywającym Draganem Travicą. Najpierw był rezerwowym, dwa, trzy sezony prawie nie grał, a teraz jest pierwszym. To dobra droga. Zdążył zrozumieć, co to znaczy być mózgiem kadry – dodaje szkoleniowiec Polaków.

* więcej w „Przeglądzie Sportowym”źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved