Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Rosjanie skuteczniejsi w każdym elemencie gry

Rosjanie skuteczniejsi w każdym elemencie gry

W ostatnim meczu IX Memoriału Huberta Wagnera, wygranym przez Rosję, zdecydowanie lepiej w każdym z elementów siatkarskiego rzemiosła, zaprezentowali się podopieczni trenera Alekno. Najlepiej punktującym z Polaków okazał się być Michał Kubiak.

Pod względem zdobyczy punktowych liderem wśród podopiecznych Andrea Anastasiego w ostatnim meczu biało-czerwonych był Michał Kubiak. Na przestrzeni trzysetowego spotkania polski przyjmujący zdobył 13. oczek, kończąc 12 na 17 akcji w ataku otrzymując notę za efektywność zagrań na poziomie 71%. Drugi w klasyfikacji, uwzględniającej ilość zdobytych punktów, był Bartosz Kurek, jednak średnia skuteczność zagrań w ataku Kurka była już zdecydowanie niższa, a wynosiła ok. 40%. Indywidualne wyniki pozostałych Polaków kształtowały się na poziomie 2-7 punktów, podopieczni Andrea Anastasiego punktowym atakiem zakończyli 34 z 74 zagrań uzyskując średnia notę 46%. Efektywność zespołowa rywali była nieco wyższa, Rosjanie atakowali ze średnią skutecznością ok. 49%, jednak indywidualne rezultaty poszczególnych zawodników kształtowały się na zbliżonym poziomie. W szeregach Rosjan można było też wskazać dwóch liderów, po 13 ‘oczek’ odnotowali Aleksander Wołkow i Maksim Michajłow. Skuteczność zagrań Wołkowa to ok. 75%, dzięki czemu Rosjanin był dodatkowo jednym z najefektywniej atakujących zawodników swojej reprezentacji, natomiast Michajłow na 20 szans w ataku zdobył w tym elemencie 9 punktów, uzyskując notę 45%.

Jedynym z elementów, w którym biało-czerwoni uzyskali identyczny rezultat jak rywale była gra w bloku, obie ekipy w ten sposób zdobyły po 8 ‘oczek’. Najczęściej Rosjan powstrzymywali Piotr Gruszka i Łukasz Żygadło (po dwa punkty zdobyte w tym elemencie), do wyniku zespołu kolejne punkty dodali Michał Kubiak, Piotr Nowakowski, Grzegorz Kosok i Bartosz Kurek – po jednym punkcie. W zespole trenera Alekno połowa dorobku zespołu to efekt zagrań Nikołaja Apalikowa, dwukrotnie ataki Polaków powstrzymywał Aleksander Wołkow, po jednym ‘oczku’ na swoim koncie zapisali Taras Chtiej i Aleksander Butko.

Również gra w polu serwisowym nie byłą mocnym punktem polskiej reprezentacji, łączny dorobek biało-czerwonych to cztery asy serwisowe. Dwa punkty były rezultatem zagrań Bartosza Kurka, po jednej zagrywce punktowej zanotowali Piotr Nowakowski i Jakub Jarosz. Element zagrywki był kolejnym potwierdzającym dystans pomiędzy ekipami, Rosjanie zdobyli w ten sposób 9 ‘oczek’, pięciokrotnie za trudny dla polskich przyjmujących był serwis Aleksandra Wołkowa, nieco mniej bo 4 punkty w ten sposób zdobył Maksim Michajłow.Dobrą dyspozycję Rosjan w elemencie zagrywki potwierdzają także statystyki oceniające procent perfekcyjnego przyjęcia biało-czerwonych. Ogólny wynik zespołowy Polaków to 31%, z czego idealny odbiór stanowiło tylko 5% zagrań. Indywidualne rezultaty polskich przyjmujących również nie wyglądały imponująco. Najwyższą skuteczność uzyskał Michał Kubiak (39%), kolejny z Polaków – Michał Ruciak odnotował rezultat na poziomie 29%, najniższą notę z polskich przyjmujących otrzymał Bartosz Kurek (14%). Nasi rywale przyjmowali na poziomie 44%, z perfekcyjnym odbiorem ok. 25% zagrań.

    POLSKA            ROSJA

Punkty:
1. Michał Kubiak 13 pkt. 1. Aleksander Wołkow 13 pkt.
2. Bartosz Kurek 11 2. Walerij Komarow 13
3. Jakub Jarosz 7 3. Denis Biriukow 7

Atak:
1. Michał Kubiak 12 pkt. 1. Aleksander Wołkow 9 pkt.
2. Bartosz Kurek 8 2. Denis Biriukow 7
3. Jakub Jarosz 6 3. Walerij Komarow 6

Blok:
1. Łukasz Żygadło 2 pkt. 1. Nikołaj Apalikow 4 pkt.
2. Piotr Gruszka 2 2. Aleksander Wołkow 2
3. Michał Kubiak 1 3. Taras Chtiej 1

Zagrywka:
1. Bartosz Kurek 2 pkt. 1. Aleksander Wołkow 5 pkt.
2. Jakub Jarosz 1 2. Maksim Michajłow 4
3. Piotr Nowakowski 1

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-08-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved